Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD RADEON HD 6450 1gb...

Az AMD RADEON HD 6450 1gb ddr3 jó játékra?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem
2012. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Á,nem.
2012. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen! Nem kell ám alapul venni amit ez a sok kis tini írogat. Nekem a hd2000-es integrált is vitt csomó mindent, a gt610-el a haver gépén meg nyomattuk a crysis 3-at közepes felbontásban akadás nélkül. Ha a kérdésed úgy tetted volna fel, hogy a leggépigényesebb játékokra jó e full hd-ben akkor a válasz: nem.
2013. máj. 27. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 24-edik évemmel szerintem már túl vagyok a tini korszakon. :)


Mindenesetre, ha már valaki feltesz egy ilyen kérdést, az valószínűleg azt jelenti, hogy élvezhető minőségben akar játszani, és valószínűleg hosszú távra tervez a kártyával. Bármi kártyára rá lehet fogni azt hogy "szépen elviszi" a játékokat, volt 8400M GS-em laptopban, meg X1600-as asztali gépben is, de azért messze nem azt a szintet nyújtja, amivel igazán játszani lehet.


Persze, az tény, hogy jó lenne tudni milyen gépbe kell, és mennyi a keret, stb, de az ilyen kártyás kérdéseknél általában 2 eset szokott lenni:

1. Aránytalan új gépbe kell, ahol mondjuk a processzor túl drága, a vga meg túl gyenge, és ugyanazon az áron lehet sokkal jobb konfigot kihozni az adott célra.

2. Régi gépbe kell, ami vagy alapból gyenge, és tök felesleges rákölteni +10 ezret, vagy van benne potenciál, és akkor szét kell nézni használt piacon, mert sokkal jobb cuccokat is össze lehet szedni. Pl egy HD4850-est, ami nem mai kártya, de fényévekkel erősebb, és már tényleg játszható szintet nyújtana.


Vagy pl most szereztem 5 ezer környékén egy ilyen vga-t:

[link]

2x erősebb mint a 6450-es, de egy legújabb Need for Speed, Battlefield 3, és hasonlók már erősen a játszhatóság határát súrolják, még legalacsonyabb beállítással is.


Én, mint "kis tini" játékra való kártyának azt tartom, aminél nem azon kell gondolkoznod hogy "vajon fut e?", ha már beszerzed, akkor ne 5 évvel ezelőtti játékokat futtasson, hanem lehetőleg olyat, ami 2 év múlva jön ki, meg nem csak 800x600-ban futtat el egy játékot.

2013. máj. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rendben ez is egy álláspont, de nem mindenkinek van lehetősége méregdrága videokártyát vásárolni (30-50k), vagy éppen nem szeretné, hogy a leendő konfigurációját le kelljen faragni emiatt mert nem fér bele a büdzsébe. Én pl megelégedtem az olcsó kártyával de kijött a keretből az i3, az 1TB és egy jobb alaplap (ez cirka pont 20 ezer töblet. Ez helyett lehetett volna g2020, fele akkora vinyó, és 10 ezres alaplap egy 30 ezres használt hd-vel. Szerinted? ). És a későbbiekben pl még mindig megtehetem, hogy vásárolok annál a gt610-nél egy jobb kártyát is, de egyenlőre feleslegesnek is érzem. Szépen fut rajta minden (hitman, gta iv, bf2, crysis 3, hot pursuit) igaz én nem vagyok egy gamer guru, a korábbi gépemnél is megelégedtem azzal ha 1024*768-on elfutott a játék, ahol tudtam persze kihasználtam a max grafikát, de azért nem adok egy kártyára tízezrekkel többet, hogy a full hd-t élvezzem. Ami a leginkább taszít ezen az oldalon ha egy kártyáról kérdeznek ami nem éri el a méregdrága kategóriát akkor az a válaszok szerint egyenlő a szarral. Véletlenül se azt írják le figy, ez erre van behatárolva játszhatsz vele mindent de csodákat ne várj (részletesség, magas felbontás). Szóval ennyit erről. Félre ne értsd elismerem ám, hogy ezeknek a kariknak nagyon színvonalas a tudása de úgy gondolom nem érnek ennyivel többet az olcsóbb társaiktól.
2013. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Abban pedig egyetértünk, hogy a gépkonfigot figyelembe kell venni, egy ilyen kérdés elég kevés információt tartalmaz ahhoz, hogy ez megállapítható legyen.
2013. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

nézzük azt is, hogy 20 wattot zabál, nem melegszik, passzív, és nem mindenki játékbzi.

Amúgy én 1024-nél nagyobbra sosem állítottam a monitorom.

Bírom azokat a sznob majmokat, akik hunyorogva nézik a monitort 1900x felbontásra állítva, így is játszanak, csak épp a 10+ -os kukker ott figyel az asztalon, mert nem találja....

2018. jún. 20. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!