Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kicsit nem kapcsol be a gépem...

Kicsit nem kapcsol be a gépem későn, ahhoz képest, hogy az oprendszer SSD-n van?

Figyelt kérdés

35 másodperc alatt kapcsol be.(Windows 7)


SSD:Intel 330 60GB


Kicsit nem sok ez az idő?Mert láttam olyan videót is,ahol az ilyen SSD-vel 20mp alatt kapcsol be a gép.



2012. okt. 20. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Mióta van meg az SSD,és mióta van rajta a jelenlegi Win7?
2012. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kb.2 hónapja van meg az egész gép.
2012. okt. 20. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a power gomb megnyomásától számítod, akkor nem rossz szerintem. Tesztoldalakon csak a boot időt szokták mérni és az van nagyjából 20mp környékén. Ha bekapcsolástól nézed, akkor ehhez még hozzájön a POST folyamat, ami nem függ a háttértárolótól, illetve ha a BIOS-ban be van kapcsolva a boot image és az optikai meghajtó van elsődlegesen beállítva, akkor az is növeli a tényleges oprendszer betöltés megkezdésének idejét (mert először az optikai meghajtót ellenőrzi és ha nem talál bootolható tartalmat, csak akkor tér át a HDD/SSD-re). Mindezzel együtt szerintem 30-35mp már teljesen jó.
2012. okt. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,a Power gomb megnyomásátol számoltam.Akkor értem,köszi szépen.Esetleg kapcsoljam ki,hogy ne bootoljon?
2012. okt. 20. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:
H a a gépet alvó módba teszed, akkor nem fog bootolni és az alvó állapot alig fogyaszt többet, mint a kikapcsolt (de nem áramtalanított). Ha teljesen kikapcsolod a gépet, akkor a POST és a Boot elkerülhatetlen, itt maximum annyit tehetsz, hogy átállítod elsődleges bott meghajtónak az SSD-t és esetleg kikapcsolod a boot képernyőt (bár ez lehet, hogy nem is számít...ez az a jelenség, amikor beapcsolás után egy kép jön be először az alplap gyártójáról/típusáról).
2012. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor hagyom így,engem nem zavar,csak kíváncsi voltam :)
2012. okt. 20. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 90 másodperc a bekapcsológomb megnyomásától és egy lassú WD green vinyóval...
2012. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!