Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX-8120 vagy Intel Core...

AMD FX-8120 vagy Intel Core i5 3450?

Figyelt kérdés

Játékra kéne, és videószerkesztésre, de az csak olyan szinten, hogy családi videókat összevágok, adok neki egy kicsi kontrasztot stb. Tehát nem ilyen 20000 FPS-es videókat akarok renderelni.

Már rág óta nézegetem őket, de nem tudok dönteni, hogy melyik legyen. AMD olcsóbb, de valahol csak olyan erős mint egy 4 magos i5. szóval nem tudom mi legyen.

Láttam hardveraprón ilyet pl: [link]

Ez nagyon jó áron van. Amúgy nekem egy cpu, alaplap, ram kéne együtt, mert gépfejlesztésben vagyok, és már a fele megvan egy Nvidia GeForce GTX 560 1Gb OC.



2012. okt. 20. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha videószerkesztés is van a dologban, akkor az FX-et. Pláne, hogy olcsóbb. Magszám alapján meg teljesen fölösleges összehasonlítani a két processzort, mert teljesen máshogy működnek.
2012. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jó, de a videószerkesztés csak annyiból áll, hogy egy-két videót összevágok, de főképp játékra kéne.
2012. okt. 20. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Játékra is tökéletes,nekem is FX8120-am van.
2012. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen VGA-val? És pl: NFS The Run-ban megvan a 30FPS? És a nagy gépigényű játékok PL: GTA 4 hogyan mennek?
2012. okt. 20. 09:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Radeon HD7870 VGA van mellette.A The Run gond nélkü megy 1200P-ben Ultán,30 FPS-el,mert le van korlátozva,de menne az sokkal többel is.A GTA IV szaggat mint állat,hála a "jó" optimalizálásnak,igaz vannak patch-ek hozzá,csak se időm,se türelmem nem volt megcsinálni :) Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a processzorral,én csak ajánlani tudom,én is gondolkoztam i5-ön,de végül ezt választottam,mert jövőképesebbnek láttam,és én gyakran használom kép/videószerkesztésre is,és itt is jobb választásnak tűnt az FX.Én csak ajánlom :)
2012. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
GTX560 mellé bőven elég a 8120, még erősebb VGA-k mellé is jó. Hobbi videószerkesztésre is jó, és olcsóbb mint az i5.
2012. okt. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!