Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kell töredezettségmentesítenem?

Kell töredezettségmentesítenem?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy minden fontos adatot a mostani HDD-mről kimásolok egy külső vinyóra, leformázom az elsőt és vissza rakok rá mindent. Ilyenkor mennyire lesz töredett az adat az első vinyón? Kellene előtte vagy utána töredezettségmentesíteni?

2012. okt. 16. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha töredezett meghajtóról másolsz, az töredezett lesz amikor visszarakod. Annyi különbséggel, hogy üres hely nem lesz az adatok között, mert azt a sorban másolás miatt sorban betöltöd.
2012. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

milyen igaz, erre nem is gondoltam :D

kösz a gyors választ

2012. okt. 16. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy hogy másolsz. Pl Ghostolásnál vagy egyéb "tükör" másolatnál igen, "normál" másolásnál nem. Viszont a "visszarakás" ugye telepítgetés akart lenni?
2012. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy 1. vinyóról 2. vinyóra másolom az adatokat, az 1. vinyót leformázom, újratelepítem az oprendszert, aztán visszamásolom a 2. vinyóról az adatokat az 1.-re. És akkor melyik másolási eljárást kéne használnom mindkét esetben, hogy ne kelljen töredezettségmentesíteni?
2012. okt. 16. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha töredezett meghajtóról másolsz, az töredezett lesz amikor visszarakod. Annyi különbséggel, hogy üres hely nem lesz az adatok között, mert azt a sorban másolás miatt sorban betöltöd."


Ezt én nem értem...


Ha egy töredezett meghajtóról másolsz egy másikra akkor a másik meghajtón lehet töredezett, mert ugye az sem teljesen üres, tehát a 2. vinyón is töredezett lesz. De ha ezután visszamásolod egy formázott vinyóra, akkor azon már nem lesz töredezett..

2012. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez igaz, pláne, hogy a 2. vinyón se lesz töredezett, mert az is most van formázva. most másolom pont a dolgokat és hát igen, fájlokat másol, nem szektorokat. szépen összeilleszt minden töredezett részt. (TotalCommanderrel másolok)
2012. okt. 17. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van. Ha töredezett vinyóról másolsz egy formázottra, akkor az új vinyóra szépen sorban fognak felíródni az adatok, tehát nem lesz töredezett...
2012. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!