Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik procit ajánljátok?

Melyik procit ajánljátok?

Figyelt kérdés

[link]


vs.


[link]



Bár lehet nyugodtan másokat is javasolni. Csak irodai tevékenységek, internetezés, de ebben elég nagy igényeim vannak. Fő szempontom, hogy ne érzékelje lassulást, ha mondjuk legalább 50-100 böngésző lapot nézek egyszerre egyszerre, meg mellette futnak több tíz példányban egyéb irodai programok. Az 50-100 lap többsége video streames, de legalábbis sok bugyuta flash reklám fut rajta.


Csak AMD jelöltet várok, sajnos az Intel szerintem túlságosan elszámolta magát ár-érték arányban.



2012. okt. 16. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az elsőt vedd, abban már van egy jó IGP is, így VGA-t sem kell venned.

De akár FM2-ben is szétnézhetsz már.

2012. okt. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsit drága az az FX 4100 (ehhez képest biztosan):

[link]


Mondjuk a CPU nem minden. Ilyen igények mellé minimum 8GB RAM-t is telepítenék és egy SSD-re húznám a rendszert meg az irodai alkalmazásokat.

2012. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De ha írsz árat komplett gépet is írhatunk össze.
2012. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, azt én is úgy gondoltam, hogy 8 giga RAM az alap. Jelenleg is 4 giga van, csak ezek még DDR2-esek, itt már a 4-4 giga csillagászati árú lett volna anno. Ez egyébként egy Athlon 64 X2 5000+-on (2,61 GHz) proci mellett van, és itt már egyre gázosabb a gyorsaság.


A prociba integrált VGA mennyire jó megoldás? Ilyenkor az alaplapi VGA-t nem is használja?

2012. okt. 16. 19:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy árban az a helyzet, hogy az 1 procit sikerült megrendelnem MasterCard Mobile akcióban 10.000 kedvezménnyel, szóval az iszonyat jó vétel lenne. Még nem jött meg a fizetési link, ezért gondolkodtam a másikon is, csak arra már nincs kedvezményem, mert az időközben elfogyott... :(
2012. okt. 16. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:

FM1 és FM2 foglalatnál nem alaplapi, hanem CPU-ba integrált grafikus vezérlők vannak. Ahhoz képest nem is rosszak (főleg az erősebb APU-ban lévők és képesek Crodssfire-ben összedolgozni egy HD6670-nel, ha nagyobb teljesítményre van szükség...persze egy rendes középkategóriás VGA azért jobb választás, ha valaki komolyabban játszani is akar).


Talán ez érdekes lehet számodra:

[link]

2012. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fx 8150-em van és hitetetlen gyors. Mindenre lehet használni! Vagy amit még tudok ajánlani az az 6100-as
2012. okt. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A prociba integrált VGA mennyire jó megoldás? "

Nagyon. Ha csak irodai célra kel, meg netezni, akkor amúgy sem az ereje számít, hanem a funkciólista. Ezek meg kb mindent támogatnak amit csak lehet, akár HD videók lejátszása, akár web-es tartalmak gyorsítása, de még akár játszogatni is lehet vele kompromisszumokkal.

2012. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!