Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell hardvert telepíteni?

Hogy kell hardvert telepíteni?

Figyelt kérdés

Fujitsu Siemens Lifebook gépem kékhalált kapott.Újratelepítés után a hangkártya mintha nem is

lenne.Nem ismeri fel a hardvert.Pedig az elején volt

rajta hang.



2012. okt. 13. 23:17
1 2
 1/13 algopirin ***** válasza:

[link]


felmész a laptopod típusa alapján kikeresed a drivereket, azok a vezérlö softwarek az adott hardwarhez feltelepíted és kész nem egy atomfizika, vagy ha van gyári cd-d azon is rajta kéne lennie de neten többnyire újabbak is vannak.

2012. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A baj az hogy én nem újonnan vettem hanem használtam.

Nem tudom a gyártási számát.

2012. okt. 13. 23:37
 3/13 algopirin ***** válasza:
Valami típus jelzés csak van más nem az alján matrica vagy valami, ha meg nincs servicekod akkor az elég süti :)
2012. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nincs csak ezt találtam: CP175569-01

De szerintem ez nem az :(

2012. okt. 13. 23:49
 5/13 algopirin ***** válasza:

Hát az nem igazán az, az-az alkatrész típusszáma gondolom a laptop alsó borítása.


Olyan kéne hogy Lifebook C1110 vagy t3252 vagy valami tipus szám valahol csak van rajta vagy tudod mit vettél ?!

2012. okt. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem lehet megoldani gyártási szám nélkül? :S
2012. okt. 14. 00:18
 7/13 Bubi2 ***** válasza:

Jobb lenne típusszám, de talán hardver alapján is meg lehet találni a drivert, egy rendszer diagnosztizáló programmal nézd meg milyen hangeszköz van benne(esetleg kiírja a modellszámot is a brand-nél):

[link]

2012. okt. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Audio Adapter: Intel 82801DB(M) ICH4(-M)

AC'97-t töltöttem le de mindig kék halált kapok 99%-nál

és automata újraindul a gépem :S

2012. okt. 14. 00:34
 9/13 algopirin ***** válasza:

Lehet típus szám nélkül is akár mint az előző ajánlotta hát ha az megmondja milyen típusa van a laptopodnak bár szerintem lehet a biosban is benne van de ha ennyire nem értesz hozzá jobb ha nem piszkálod, esetleg mikor indul kiírja a típusszámot.

De ezek szerint jó vétel volt ha nem tudod mit vettél.

Amúgy meg úgy működik a gyártó oldalán egybe van gyűjtve az összes driver ami az adott típushoz kell és így egyszerűen le lehet tölteni és nem kell egyenként összevadászni, vagy a másik lehetőség hardware id alapján megkeresgélni de az lényegesen több idő és energia.

Viszont "drivergenius" meg ilyen csoda programok amik majd jól megkeresik neked eszedbe ne jusson :)

2012. okt. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 algopirin ***** válasza:

S miből is tudod hogy az a soundchip típusa ?!

windowst azért nem egyszerű megfektetni viszont, a nem oda való driverekkel nem nagyon kéne erőlködni.


Még az ilyen Hardware info program se biztos hogy 100% osan megmondja mi van benne, hardware id-re is elvileg kidobhat több találatot, olyankor logika meg szerencse kérdése melyik lesz a nyerő .

2012. okt. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!