Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Winchester csere után nem...

Winchester csere után nem indul a monitor csak villog pedig jó volt (IDE). SÜRGŐS!?

Figyelt kérdés
már szinte mindent megpróbáltam 2 winchesteres azeggyik elromlott szereztem másikat és először beleraktam az ujjat amelyiken az xp-volt azt bennhagytam a rosszat kicseréltem nemvolt jó aztán visszacseréltem a rosszra de már akkor se működött!

2012. okt. 13. 12:07
 1/7 algopirin ***** válasza:

Először azt kell kitalálnod a monitoral van gond vagy a gépeddel.

Monitort lehúzod a gépről, és úgy bekapcsolod ha nincs rajta "no input" vagy ilyesmi felirat elég valoszinü el bucsuzhatsz tőle, de megesik nem ad ilyen visszajelzést de ilyennel még nem találkoztam ami valamit ne jelezne, ezzel kitudod szűrni melyik a hibás a két fő dolog közül.

Hibakeresés így működik adott a dolog és mész végig lecsökkented a hibalehetőségeket a végén ott lesz ami okozza, de ez így mindenre igaz.

2012. okt. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem és kiírja hogy "no input" !
2012. okt. 13. 12:27
 3/7 algopirin ***** válasza:
Akkor a monitorod működik, "csak" nem kap jelet, ha két kimenet van a gépeden rádughatod a másikra is hát ha az egyiken működik de ne várd meg amíg betölti a windowst nyomjad a delete billentyűt hogy belépj a biosba, állítani nem kell semmit de így kiderülne a gép videokártya megy és valami a rendszerindítással van.
2012. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Minden kimenetet megpróbáltam tápegységet is cseréltem valahol azt olvastam hogy ilyenkor áramot kell kapnia plusszba de ezt nem tudom hogy érjem el :S
2012. okt. 13. 12:42
 5/7 algopirin ***** válasza:

Ha eddig ment "plusz áram nélkül" most is kéne, de ha ilyen típusú a kártya van rajta direkt csatlakozó is, ha ilyen nincs akkor nem kell neki nem mindegyiknek kell.

Akkor meg manual, basszus legalább olvasd el amit adnak hozzá leírást mit hogy kell ne ess neki ha nem vagy tisztába alap dolgokkal, simán hazavághatod a géped.

Ha a biosig se jut el és van rajta alaplapi "speaker" akkor csipognia kéne, persze ha tényleg nem a plusz táp miatt nem indul.

2012. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Másik gépből van a vinyó régiből szóval leírás nincs, nem is nagyon értek hozzá de mindegy hívok segítséget :D azért kössz a segítséget!
2012. okt. 13. 12:51
 7/7 algopirin ***** válasza:

Valoszinü az lesz a legjobb inkább olyannak a kezébe adod aki "ért" is hozzá, mielőtt valami maradandót sikerül benne alkotni.

Sok szerencsét....

2012. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!