Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia 9400GT mennyire számít...

Nvidia 9400GT mennyire számít jó videókártyának?

Figyelt kérdés

Örököltem egy gépet, Core i5 2500K, 9400GT, 4 GB Ram.

Költeni nem akarok rá, nem is tudok, de mivel sosem volt még erős gépem (konzoloztam korábban), szeretnék pár játékot megvenni rá, elsősorban a Battlefield 3-at, nyilván lutrira nem szeretném megvenni, de nagyon nem értek a hardverekhez.

Milyen teljesítményre számíthatok ezzel a konfiggal kb?

Előre is köszi!



2012. okt. 12. 23:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is néztem, de itt egy 256 mb-set hasonlít egy 1,5 gb-shez, azért az elég durva.

Nekem 512-es van.

2012. okt. 13. 00:29
 12/16 Komplikato ***** válasza:
Hidd el, nem számít ebben a kategóriába, ott lényegében a GPU sebessége a lényeg, az 1.5GB-s verzión meg jó eséllyel lassabb ram van mint az 512-es verzión.
2012. okt. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az jól hangzik. :)
2012. okt. 13. 00:53
 14/16 anonim ***** válasza:

A GT440 sem számít erős kártyának, de jóval jobb, mint egy 9400GT. A videomemória mérete nem sokat árul el a teljesítményről, inkább csak a korát engedi következtetni (ugyanis általában az alsó és felső kategóriás kártyákra is rápakolják ugyanazt a kapacitást, igaz a sávszélesség csak töredéknyi a gyenge kártyákon).

A Hardware compare oldal egy forintot nem ér. Az, hogy összevetik a fogyasztást meg a pixel/texel kitöltési sebességet az elég béne. Melyik komoly vga tesztoldalon nézik ezeket (na jó a fogyasztást azt szokták). Többet érne a hwcompare, ha legalább memória sávszélességet és elméleti számítási teljesítményt hasonlítana össze.

Amúgy a 9400GT a maga 16 stream procijával elég harmatos darab, a GPU elméleti számítási kapacitása 44 GFLOPS, míg a GT440-nek max 342 GFLOPS azaz 7,77x erősebb. Szomorú tény viszont, hogy nyers erőben a GT240 is erősebb a GT440-nél...nem tudom hogyan csinálta ezt az nVidia, de sikerült nekik. :)

Összegezve a GT440 nem éppen egy erős kártya, de lehet vele játszadozni, míg a 9400GT-vel már nem nagyon.

2012. okt. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kisebb felbontásban simán lehet ezzel a konfiggal játszani. 17-19" méretű monitorok natív felbontásán, vagy ha szükséges, annál kisebben. Én 1280-ban szoktam játszani GT240-nel. Ha van demó a játékról, előbb azt próbáld ki. Ha nincs, próbálj ki pár másik demót, vagy ingyenes játékot, ami hasonló terhelést jelent a gépre.
2012. okt. 13. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, közben kipróbáltam egy BC2-t torrentrõl, közepes grafikán szépen fut, szóval jövõ hèten meg is veszem.
2012. okt. 13. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!