Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik ultrabook-ot vegyem?

Melyik ultrabook-ot vegyem?

Figyelt kérdés

ASUS ZenBook UX32VD-R4002V vs LENOVO ThinkPad T430u


Engem csak 2 tulajdonsága érdekelne, nem tudom eldönteni h melyiket helyezzem előbbre. A lenovo szebb és megbízhatóbb viszont a kijelző felbontása nagyon gyenge, főleg h szélesvásznúak, így a kis felbontással végképp nem látszódik majd semmi egy hosszú weblapból v szövegből..

Az asusnak jó a felbontása, viszont nagyon nem tetszik és hiányzik a szoftveres háttér is amiből nekem 1 program mindenképpen kell a lenovorol (nem tölti az akkut csak ha én engedélyezem, így tudom hálózatról használni anélkül h károsodna az aksi).


2012. okt. 9. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Számomra a "szoftveres háttér" az első dolog amit egy laptopról leírtok. Az akku károsodás hálózatról meg teljes hülyeség.
2012. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem az.. kipróbáltam, ha sokszor töltöm fel úgy h alig merült le belőle akkor csökken a teljesítménye már pár töltés után.. ha pedig teljesen lemeríten és akkor töltöm akkor stagnál vagy nagyon sok töltés után is alig csökken.

Szval ez a funkció nekem kell és biztos nem véletlenül találták ki..

2012. okt. 9. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:

A mai akkuknak 3 ellensége van:

1. teljes lemerülés, ezt általában nem hozzák össze az emberek, mert bizonyos töltöttségi szint alatt a laptop már lekapcsol, így védve az akkut.

2. túlmelegedés, ezt gondolom nem kell magyarázni

3. az idő. Ugyanis gyártástól számítva elkezd öregedni az akku, és olyan 1,5-3 éves élettartamot bírnak ki (ez persze változó, nekem 4-5 éves gépen 25%-os veszteség van), ha megnézed, az aksira minden gyártó csak 1 év garanciát vállal, a géptől függetlenül.


Túltölteni sem tudod az akkut, mert a gép elektronikája átkapcsol hálózatra ha az akkut feltöltötte. Illetve tölteni is tölthetsz rá bármikor, töltöttségi állapottól függetlenül. A lemerítés-feltöltés dolog inkább arra jó hogy kalibrálja az akku töltöttségmérőjét, ezt havi 1x elég kb megtenni.


Régi típusú akkuknál tényleg így működött, hogy teljesen lemerít-feltölt, de ez a szabály itt nem érvényes.


Sőt, a túlhypeolt Apple Macbook laptopokban csak szervízben cserélhető az akku.


Ettől függetlenül, biztos van minimális értelme ennek a szoftvernek, de sztem nem döntő tényező.

2012. okt. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem én ezt, meg tudom is h a mai gépeknek a lemerítés nem is tesz túl jót (gyorstőltés miatt túlmelegszik, stb..) de mégsem látom értelmét 1-2%-os lemerülés után feltölteni. Sokkal jobb ha inkább szép lassan amennyit magába merül, úgy lemerül 30-40%-ot és akkor kapcsolja be a töltést.
2012. okt. 9. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

"Sokkal jobb ha inkább szép lassan amennyit magába merül, úgy lemerül 30-40%-ot és akkor kapcsolja be a töltést."...az akku élettartama szempontjából kb tökmindegy, akkor miért lenne sokkal jobb?.


Plusz ha benne van, és tölti, akkor bármikor le tudod venni hálózatról, és magas töltöttségen lesz.

2012. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

annyira sokat nem számít h 80 v 100%-on van, így viszont elérhető h ha mindig asztalnál vagyok akkor csak havonta 1x tölti fel.

de nem is ez a lényeg, ott a felbontás dolog meg a megbízhatóság.. ismeri vki az asus gépet?

2012. okt. 9. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!