Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján lehet megállapítani...

ConiglioPiatto kérdése:

Mi alapján lehet megállapítani egy videókártya "minőségét"?

Figyelt kérdés
Honnan tudom, hogy melyik a jobb? Eddig abban a hitben éltem, hogy minél nagyobb a ramja, annál jobb, de tévesnek látszik ez a megállapításom. A kérdés nem azért jutott eszembe, mert akarok csak kíváncsi vagyok
2012. okt. 8. 18:49
 1/2 Komplikato ***** válasza:
100%

Hát ehhez olvasgatni kell. Ha a technikai blabla nem érdekel, akkor elég sima tesztekben megnézni sok kártyát, sok játékkal.

Egyébként az első szempont a GPU felépítése, most pl. az a kérdés hány számoló egység van benne. Ezek ilyen kis vektorprocesszor szerűségek, nyilván minél több van benne annál gyorsabb. Utána jön az órajele, aztán a memória sebessége. Ezekről komplett leírásokat lehet találni HW oldalakon.

ha alapfogalmak tiszták, akkor szerintem a Radeon és Geforce kártyáknak is van Wiki oldala (angol), ahol szépen táblázatban össze vannak hasonlítva a gyártón belüli fontos számadatok. Miből mennyi van bennük, meg ilyesmik.

2012. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Komplikato ***** válasza:
2012. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!