Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sata mellé IDE vinchester?

Sata mellé IDE vinchester?

Figyelt kérdés
Van egy 40 GB-os Samsung sata1-es vinchesterem és mellé akarok tenni egy szintén 40-es IDE vinyót. A problémám csupán annyi vele, hogy elindul a sata1-ről a rendszer, csak nem látja a windows a mellé IDE vezérlőre kötött tárat. Próbáltam szinte az össze variációt jumperelésben is és semmi. Valamit esetleg kihagyhattam? Biosban elsődlesegre állítottam a Sata vezérlést.
2012. okt. 7. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az alaplapon lévő IDE csatlakozóba csatlakoztattad a vinyót, akkor a BIOS-nak is és az op.rendszernek is látnia kellene. Ha RAID kártyára van az IDE vinyó csatlakoztatva, akkor a RAID drivert is telepíteni kell!
2012. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kizárólag alaplapi csatlakozóba van dugva a DVD író mellé! Egyébként a DVD olvasóm is Satás, mellette ott az IDE-s író és a kettőt megfelelően tudom használni!
2012. okt. 7. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:

"Biosban elsődlesegre állítottam a Sata vezérlést."

Tehát a BIOS látja a 40-es IDE vinyót, csak az op.rendszer nem?

2012. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam úgy, hogy a DVD író helyére raktam be ugyanazokkal a beállításokkal és úgy se jó. De az a bosszantó, hogy a Biosban ott mutatja mindkét meghajtót, mivel két 40020-at látok, az egyikhez fel van tüntetve a Sata1..
2012. okt. 7. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a SATA vinyót lekapcsolni, csak az IDE vinyó legyen bekötve. Tegyél be a DVD meghajtóba egy telepítő lemezt (legjobb az XP), bootolj az optikai meghajtóról, particionáld, majd formázd le a vinyót, amikor ez megvan, szakítsd meg a telepítést, csatold vissza a SATA vinyót, indítsd az op.rendszert, látnia kell az IDE vinyót.
2012. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy az IDE kábel két vége legyen csatlakoztatva (ne a köztes csatlakozó), a vinyó pedig MASTER-re legyen jumperolva.
2012. okt. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom!
2012. okt. 7. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!