Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért megy el idönként a net?

Miért megy el idönként a net?

Figyelt kérdés
Üdv! van 1 router rajta 4 gép, meg van egy modemm... és olyat szokott mostanában csinálni már egyre többször hogy elmegy a net olyankor kikapcsolok mindent hogy lehüljenek.. aztán pár perc után vissza.. és ip conf/ releas- Renew-el ujra csatlakoztatom gépen.. akkor megy... pár óráig, aztán megint elmegy a net... de olyan is van hogy 1 gépen nincs net más gépen meg gond nélkül neteznek... Meg ha újraindítom a ggépet.. akkor is párpercig megy a net.. aztán azt jelzi hogy nincs háló vagy korlátozott... mivel lehet a gond ? a modemm már nem egy mai darab de még müködik.. és elég meleg szokott lenni... a tp link wifis router meg nem túl régi..
2012. okt. 3. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ilyen korlátozott kapcsolatokat ír ki, akkor ott valószínűleg a router lesz a hibás. A legegyszerűbb az, ha a modemmel összekötsz egy gépet egy délutánra, felcsatlakozol közvetlenül és úgy használod. Ha nincs úgy gond a nettel, akkor a routerrel lesz a gond.


A használati utasítást kellene elővenni, visszaállítani mindent gyári beállításra és újrakonfigurálni. Ha így is gond van vele, akkor pedig vagy garanciával vissza, vagy valami szakemberrel megnézetni, vagy cserélni. Ha nincs rajta bekapcsolva, érdemes a routeren bekapcsolni a DHCP szervert.

2012. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké köszi! hát érdekes módon vissza is jött az nap este, csak fura volt hogy elment annyi időre a net délutántol estig.. és amiket csináltam én, nem reagált, nem jött semi jel. a routert újraindítottam, újra configoltam.. de nem kapott ip címet.. akkor arra gondoltam hogy akkor a modemmel lehet gond.. a modemet közvetlen rákötöttem a gépre és úgysem ment.. de én arra is gondoltam hogy lehet csak szolgáltatónál volt valami. közben aztán felhívtam egy informatikus ismerőst és aztmondta hogy akkor elképzelhető hogy a modemmel van gond és hívjam fel a szolgáltatót és kicserélhetik. de hogy visszajött a net magátol, azóta gond nélkül megy most!
2012. okt. 8. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak ugye ha simán rákötöd, nem biztos, hogy azonnnal fog menni a net. Ha olyan szolgáltatásod van, amihez felhasználónév és jelszó kell, akkor először kapcsolódni kell és azonosítanod a gépet a hálózaton. (általában csatlakozási ikonnal)
2012. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!