Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel Pentium DualCore...

Az Intel Pentium DualCore 2.8Ghz processzor, lassabb mint a Pentium 4 3. 0Ghz?

Figyelt kérdés

Régebben egy sima P4-es 3.0Ghz-s processzorom volt, elfutottak rajta az általam használt progik, Windows 7 32-bites verzióval. Nem régen szereztem bele egy Pentium DualCore 2.8Ghz-st, és mivel ennek elvileg mennie kell 64-biten, feltettem a gépemre a Windows 7 64-bites verzióját. Azóta néha tökéletesen fut a gép, gyors mint a villám, azonban x. bekapcsolásnál olyan tetű lassú, mint a 8 éves notebookom - megjegyzem a Windows bootolás teljesen gyors ilyenkor is, de amint bejelentkezek kritikus. De van hogy bekapcsolom, gyors, aztán telepítek valamit, és telepítésnél úgy belassul hogy semmi mást nem lehet rajta csinálni, és akkor ugyanilyen marad telepítés után is.. Tuti hogy a procival van valami, mert ilyenkor a processzorhasználat mindkét magon 90-100% között van. Tud valaki erre megoldást? Esetleg valami processzor konfiguráció nincs?

Rendszerem:

- Win 7 SP1 64-bit

- MSI G41M-P26

- 2 GB DDR3 RAM (Kingmax)

- ATI Radeon HD 5450 (1 GB)

-



2012. szept. 29. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet lassabb, más lesz ott a gond.

Amúgy 2 GB RAM-mal nem tennék fel 64 bites rendszert, elég oda a 32 is. 64-es kicsit több RAM-ot eszik, az amúgy is kevésből.

2012. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akarok a jövőhéten tenni bele még 2 GB ramot, de ahogy nézegettem a ram használatot, abból nem eszik olyan sokat.
2012. szept. 29. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!