Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memóriabővítés hiba. Mi lehet...

Memóriabővítés hiba. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy régi gépem, amibe szeretnék tenni 1 kis memóriát.


Jelenleg 2x256 RAM (DDR) van benne és további 2x256-ot (DDR) akarok beletenni. Jelenleg ez a felállás:


256-üres-256-üres


Először kapásból betettem a kettőt, de hibába ütköztem, aztán lassítottam és egyszerre csak egy került be:


256-256-256-üres


Ekkor bekapcsolásnál ez fogadott:


A System32/Drivers/Ntfs.sys nem található vagy hibás. Itt javasolta a javítást.


Elindítottam a windows xp telepítőt, majd ez fogadott:


Nem lehet betölteni a setupdd.sys.

<Hibakód 4>


Ezen a részen feladtam, így a segítségeteket kérném. Az a két memória, amit beletennék működik, egy másik gépből szedtem ki. Nincs tippem mi lehet a baj. Szerintetek?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 29. 00:25
 1/5 MaXXeGee ***** válasza:
Memória hiba .. (Magyarul szar a ram) az egyiken cska írás-olvasás hiba van .. tehát amit beírtak a ramba nem lehet hibátlanul visszaolvasni, a másik meg olyan szinten rossz rogy el sem indul vele a gép ... ezzel befürödtél :S
2012. szept. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor az hogy lehet, hogy 1 másik gépet elhajt ez a két RAM? Ott működik...


Köszönöm a válaszod, ment a zöld!

2012. szept. 29. 00:41
 3/5 algopirin ***** válasza:

Egy százast én is tennék rá hogy ramteszteren kibukna....

Attól mert egy másik gépben "elvileg" működik nem jelent semmit bár kétlem huzamosabban használva ott nem okozna gondot, lehet az a szegmense nem volt használva ami hibás nálad meg egyből kibukott, telepités meg eleve érzékeny az ilyesmire.

2012. szept. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok volt, de én nem nagyon értek ehhez, ezért is kérdeztem.


A helyzet a következő: az egyik RAM tényleg kuka, most próbáltam meg a másikkal és azzal elindult a gép.


Tehát jelenleg 3x256 RAM van a gépben. Ez így maradhat? Mert úgy tudom, hogy párban érdemes tenni őket.


Köszönöm a válaszokat, még alig kezdődött el a nap, máris tanultam valamit! :-)

2012. szept. 29. 01:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Maradhat, jobban jársz 3 RAM-al, mint kettővel...
2012. szept. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!