Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi szabályozza egy laptopban,...

Mi szabályozza egy laptopban, hogy milyen sebességen menjen a processzor?

Figyelt kérdés
Amilo Li 1705-s laptopról van szó, és 1,7 ghz helyett 2,0 ghz-en megy, de nem tudom a biosban szabályozni, gondolom, hardveresen megy. melyik alkatrész felel érte? és mi lehet vele a baj??

2012. szept. 25. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy 1.7 GHz a helyes működése?
2012. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert annyin ment ezelőtt. Ám mióta 2 ghz-en megy, kikapcsolgat.
2012. szept. 25. 11:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Abba a laptop típusba több féle processzort is tettek, ha Intel Celeron M430 van benne akkor annak 1,73GHz körül kell járnia, ha Intel Celeron M440 akkor 1,86GHz, ha Intel Pentium Duo Core T2060 akkor 1,60GHz ha pedig Intel Pentium Duo Core T2250 akkor 1,73GHz-en. Mondjuk lényegtelen, hogy melyik van benne, mert a tied 2GHz-en megy és mint írtam egyiknek sem annyi az alap órajele. Olyan nincs, hogy BIOS-ban nem tudod szabályozni, rakd fel a legújabb BIOS-t és ha úgy se megy, szerviz :)
2012. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az elérhető legújabb bios van rajta, és amúgy is kevés laptop biost láttam, amiben állítani lehetne a cpu-t. engem csak az érdekel, hogy melyik alkatrész az, amelyik szabályozza, mert amennyire tudom, hardveresen szabályozza.
2012. szept. 25. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:

A biosz szabályozza. Ez nem olyan mint az autó, hogy állítasz egy szelepet és jó lesz.

Írtad, hogy a lehető legújabb biosz. Csak nem frissítetted?

2012. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szerinted csináljam vissza?!
2012. szept. 25. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Te nem erre a következtetésre jutottál?

Babráltál + valami nem jó = vissza kell vonni a babrálást

2012. szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!