Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ramot vegyek?

Milyen ramot vegyek?

Figyelt kérdés

Melyik ramot vegyem?

GEIL Enhance CORSA ddr3: [link]

vagy KINGSTON HyperX blu ddr3 8gb: [link]

Egy AMD A8-3870k proci mellé kéne, tudom hogy mivel integrált az IGP, igy sokat számít a ram ,de arra vagyok még kiváncsi hogy ,melyik ramot lehet felhuzni akár 1866Mhz-re is mert ez lényeg lenne és ha beállitom vagsi nem szabadon veszi el a ramot mondjuk, tegyük fel hogy van 4gb ramom a geil ram engedi hogy mindig 512mb-ot vegyem el akkor ha 8gb ramom van akor arányosan többet enged ha töb ram akkor többet enged avgy ha nem zsabályzom akkor elvehet 2gb-ot is ? melyik ram legyena kingston birja az 1866Mz-et?


2012. szept. 24. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Honnan tudná bárki is hogy mennyit bír tuningban? Attól függ milyet fogsz ki. De tuningra soha nem szabad építeni, ha bejön az csak egy plusz, de úgy kell összerakni a gépet hogy tuning nélkül is jó legyen.

Szóval APU mellé én olyan RAM-ot vennék ami gyárilag 1866-os.

2012. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg úgy látom ezek nem is Dual KIT-ek, csak sima modul, márpedig az APU-nak nagyon kell a dual channel. Szóval szerintem ezeket nézd:

Ha 4 GB kell:

[link]

Ha 8 GB:

[link]

2012. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

geil néha szeret inkompatibilisnek lenni, sokan nem ajánlják...

egyébként mindenképpen kit-et vegyél, az igp érezhetően gyorsabb dual-chanel esetén (az általad linkelt geil kapásból kilőve)

mem foglalását manuálisan be tudod állítani, mindegy hogy 4/8/16/x gigából választod le

magasabb órajel pedig kétesélyes... vagy bírja vagy nem... bár ha az időzítéseket is feljebb veszed, akkor lehet hogy megbirkózik még magasabb órajelekkel is (csak bírja az alaplap...)

2012. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ezt jol jegyezd meg. néztem egy tesztet. nekem hyper x van és több memoriát teszteltek bizonyos alkalmazásokkal. sok memoriánál az érték változik (esik) igénybevételkor. csak egynél állandó az érték a hyper x nél. javaslom mindenképp.
2012. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. :DD
2012. szept. 25. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!