Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Némelyik lemezt a DVD író az...

Némelyik lemezt a DVD író az alábbi módon írja meg! Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Némelyik lemezt a DVD író az alábbi módon irja meg , ilyenkor az írás akár 15-20 percig is eltartana :


[link]


Előfordul azonban hogy sikeres az írás , nem tudom mitől függ ! A legfrissebb firewire van fennt ! A lemez MAXELL DVD+R ! Próbálkoztam kisebb sebességgel ! Esetleg más lemez ? Mi lehet a probléma ?

Az író kb 1 éves ASUS típusú !


2009. aug. 2. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
DVD írás közben, ha nem nagy teljesítményű a géped, akkor nem célszerű más alkalmazások futtatása mellett írni. Ugyanis "megzavarhatják" az adatátvitelt. És 4-8x sebességnél gyorsabban sem ajánlom. Meg sztem felesleges is.
2009. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A sebességeket próbáltam variálni de egyes filmeknél mindig az alábbi módon irta meg a lemezt ! A gépemet nem mondanám alap kategóriának , elég sokat költöttem rá szóval teljesítményileg bírnia kellene ha több minden futna de általában írás közben nem fut más alkalmazás ! Max a torrent de az nem hinném hogy bekever !
2009. aug. 2. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vok.


Sajnos elég nehéz a problémádra választ találni. Hisz bármi okozhatja a hibát. Az alábbi tippjeim:


1. Hardver hiba (a DVD íróra gondolok)

2. Vírus, trójai, egyéb kártevők

3. IDE/SATA/USB kábel (nem tom milyen DVD író eszközt használsz)

4. Sok olyan folyamat megy, ami meglehetősen terheli a CPU-t


Most hirtelen ennyi. Én már voltam úgy nemrég, hogy majdnem kidobtam a DVD írómat, pedig csak a kábel volt a ludas a hibás írásokért.

2009. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és azt is ellenőrizd, hogy nem PIO, hanem DMA módban megy az írás. Ugyanis, ha nem DMA módban megy, akkor minden adatátvitelt a CPU-nak kell elvégeznie. A beállítást (ha jól emlékszem) az Eszközkezelőknél lehet megnézni.


Mindezt Linux alatt írom, ezért nem tom pontosan.

2009. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket ! Megpróbálom kábelcserével ! Amugy SATA-s az író !
2009. aug. 4. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!