Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a számítógépemből kiveszek...

Ha a számítógépemből kiveszek egy kis RAM-ot, akkor gyorsabb lehet?

Figyelt kérdés

A fent megfogalmazott mondat nagyon hülyén hangzik :D

Tehát van egy számítógépem ami elég gyenge, és már nem tudom honnan halottam lehet segítene a következő problémákon, ha RAM-ot veszek ki a gépemből:

Youtuben néha szaggatnak a videók.

A játékokban sokkal kevesebb FPS érhető el mint régen.

A gép:

Proci: AMD Semprom +3000

VGA: Ati Radeon 9550

Alaplap: ASUS K8N

RAM: 2GB 512, 512, 1GB

Hűtés. Sima gyári hűtés, de ezeknek az alkat részeknek ne m is kell nagy hűtés, 40 fok fölé semmi nem megy amúgy is.

Na most lehetséges-e hogy "túl sok" a RAM, vagy csak simán a gépnek jobban esne ha csak mondjuk 1 GB lenne.

Hú. Lehet ez nagyon nagy marhaság... Azért fűzök reményt hozzá. (Hogy pontosan azóta vannak-e a tünetek amióta a RAM van, azt nem tudom. Mindenesetre arra emlékszem mikor betettem a ramokat, utánna semmilyen probléma nem volt, és alaposan tesztelgettem a gépet)



2012. szept. 20. 18:12
 1/8 anonim válasza:
Nem, ez sajnos teljesen hülyeség lenne. Inkább tedd újra a windowst!
2012. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 WWWWWWWWWWWWWWWW válasza:
Attól csak gyorsabb lehet a géped ha ram-ot bővítesz benne. Valószínűleg a bios-ban van valami elállítva/Vírusos lett a géped.
2012. szept. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha te tudnád hányszor raktam újra a gépet...

Ez a gép megjárt Windows 7-et, Ubuntu-t, és most aktuális XP-t amit már 4-szer újra raktam, és még anno is párszor újra raktam a win7-et.

Különösebb terhelés alatt nincs a gép, a msconfig-ban is kikapcsoltam pár fölösleges automatikusan induló programot.

2012. szept. 20. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha átnáznád a vinyódat hdd sentinellel?

Vagy talán még másik táppal is megnézheted a gépet.

Azért gondolok hardverhibára mert már több op-t is telepítettél és nem változott a helyzet + 40 fokos a géped, szóval nem hiszem hogy a hűtéssel gondok lennének.

2012. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vinyó. Na rá gondoltam sokat a következő okok miatt:

Ha terhelem a gépet másolással, vagy bármi mással terhelem, akkor olyan szinten hangos és kattog...

Táp: Nincs közelembe használható másik táp, és olyan szinten nem értek a géphez hogy át is tudjam kötni, és nincs olyan haverom aki ezt megtudná nekem csinálni :D

De a vinyónál bújik valami, de nem gondolom hogy kötődne ehez. Bár lehet.

2012. szept. 20. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a vinyó haldoklik, az nagyon be tudja lassítani a gépet.

Viszont egyáltalán nem biztos, hogy a vinyó haldoklik, lehet, hogy csak érintkezési hiba. Húzd le az IDE/SATA kábel csatlakozóját a vinyóról és az alaplapról, majd ismét csatlakoztasd. Ha nem javult a helyzet, próbálj IDE/SATA kábelt cserélni. Ha továbbra is fennáll a probléma, akkor kezdj gyűjteni új vinyóra.

2012. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát 80 GB-s vinyó amúgy is akartam venni új nagyobb vincsesztert.

Na most kérdés akkor hogy ez megtartható-e rendszer partíciónak de ha ennyire ennél áll a probléma, akkor szerintem nem :S

Na holnap akkor majd a csatlakozót kihúzom meg vissza dugom, aztán egy erős vincseszter dolgoztató műveletnek indítom, és majd leírom az eredményt.

2012. szept. 20. 19:43
 8/8 anonim válasza:
Ami fontos adat, azt gyorsan mentsd le a HDD-ről! Ha kattog a vinyó, az szerintem nagy valószínűséggel merevlemez probléma, vagy esetleg tápegység. HD Sentinel progit szedd le, az azonnal megmondja neked, ha a vinyóval van valami! Ha kattog, valószínűleg felpörgetési probléma van.
2012. szept. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!