Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elromlott CD-DVD olvasót...

Elromlott CD-DVD olvasót házilag megjavítani?

Figyelt kérdés
Milyen megoldások lehetnek a cd olvasó helyreállítására? Kontakt spray-el már próbálkoztam de nem vált be, azt sem tudom hova kell fújni, a lézer mellé fújtam kicsit. Kompresszorral 1,5 bár) szabad ilyet tisztítani hátha jobb lesz? esetleg más ötlet amit így házilag csinálhatok?

2012. szept. 20. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen! Házilag kidobod a kukába és veszel egy újat 5000Ft-ért. Kár bajlódni vele.
2012. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy újat! Manapság már elég olcsón hozzá lehet jutni!
2012. szept. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de ha berakom a lemezt megforgatja, zúg vele egy darabig de a gépen semmi visszajelzés nincs... tegnapelőtt méeg jó volt és tegnapra már hiába tettem be új, karcmentes lemezt, azzal se működött
2012. szept. 20. 18:01
 4/9 A kérdező kommentje:
A pontos típus LG GSA-T10N hátha ez segít valakinek, esetleg illsztőprogramot kell frissíteni vagy nem tudom, kijön az egész szerkezet a laptop oldalán, befújtam óvatosan érintkező tisztítóval a csatlakozót a hátulján de változatlan a helyzet...:/
2012. szept. 23. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja hogy laptopban van? Szuper. Nem kell illesztőprogram az olvasóhoz, így nincs mit frissíteni. VEGYÉL EGY ÚJAT!! Nincs értelme tökölni vele.
2012. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez egy használt gép, lassan szeretném már eladni és karácsonyhoz venni egy garanciásat 70-80ezerért.

Szervizelés kb 3ezer és maga a megható 4-5 ezer forint..

Egy fillért sem akarok rákölteni, ezért szeretném házilag megcsinálni! Az alkoholos lézerfejtisztítást megpróbáltam de az nem segített. Ha itt nem tudtok segíteni melyik PC weboldal fórumán kaphatok használható tanácsot ÚJ VÉTELE nélkül?

2012. szept. 28. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Valami villamossági mérnök vagy finommechanikai műszerész? Ha nem akkor Te NEM tudod megjavítani, mert ez egy 'kicsi' bonyolultabb elektronika, mint egy izzó kapcsolása. A lézer tisztításával szerinted mit értél el? Ha koszos volt eleve rossz, mert belül van és hogy lehet koszos? Ha belenyúltál, öntöttél, borítottál valamit, ami tönkretette. Lehet mechanikai, elektronikai vagy szoftveres probléma is.
2012. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tudom hogy régi kérdés de azért leirom a véleményem. Én azt mondom hogy ha a forgási sebesség és a lézerdióda feszültsége rendben akkor valószínűleg a dekóder lesz a hibás. És mivel ezekben a meghajtókban minimalizálva vannak ezért azt te NEM TUDOD HÁZILAG JAVÍTANI. Az az igazság hogy ezek a számítógépes meghajtók nem egy évszázadra vannak tervezve.
2016. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a dekóder vagy inkább a vezérlés halt meg egyik pillanatról a másikra. Előtte még eljátszotta azt hogy nyitáskor azonnal behúzta a tálcát de teljesen rendben volt az RW lemezekkel is elbírt, majd másnap reggel dobálta kifelé bármit tettem bele mintha lézerfej baja lenne.
2020. júl. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!