Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok a processzor...

Mit gondoltok a processzor vízhűtéséről?

Figyelt kérdés

2012. szept. 20. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint én nem sok értelmét látom, a userek 99%-nak egy normális cooler is elég, még akár tuningra is.
2012. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1-nek igaza van. Gazdagok flancolása (lehet, hogy irigy vagyok? :D) Némelyik nagyon jól tud kinézni, de a legtöbbje sajnos giccses.

Ha már vennék, akkor mindenképpen akkorát, hogy ne a vízpumpán kívül más zajforrás ne legyen. Csak azért, hogy legyen nem cserélném.

2012. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem látják a valódi értelmét:)

Az egy dolog, hogy ha a proci és alaplap is bírja, nagyon jól lehet vele tuningolni, de ettől van több előnye is. Ami a legjobban árt minden alkatrésznek, az a hirtelen hőingadozás. A léghűtés nem tudja a hirtelen keletkezett magas hőt elvezetni, ezért az alkatrész hőmérséklete hirtelen megugrik. Ezt a vízhűtés nem engedi, a hőmérséklet nem mozog tág határok között, terhelésre is alig változik a hő, ez jelentősen növeli az élettartamot.

A másik előnye a hang, egy jól kiépített rendszernek nincs hangja, egy minőségi tápegységgel tökéletesen hangtalan gép építhető. A vízhűtés legkomolyabban vga esetén fejti ki hatását, hiszen ott a hőmérséklet akár 80-90 fok is lehet léghűtés esetén. Vízhűtés stabilan 45-50 környékén tartja és ez terhelésre sem változik jelentősen.

Persze ez high end gépekre vonatkozik, ahol van értelme az élettartam növelésének. Pl egy I7 Extreme és GTX 680 kombónak már kijár egy vízhűtés.

2012. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3, jól hangzik az élettartam hosszabbítás, de akinek telik vízhűtésre (mert valljuk be nem olcsó) az elég nehezen szokta viselni, ha a procija le van maradva az élmezőnytől 2-3 generációval (tisztelet a kivételnek). Akkor miről is beszélünk? :)
2012. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hang és a tuning miatt van. Az élmény megfizethetetlen, minden másra ott a Master Card:)
2012. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Golan Trevize ***** válasza:

"jól kiépített rendszernek nincs hangja"


a vízpumpának azért lesz hangja.


ami viszont még jobb, az az akváriumba épített, ásványi olajjal hűtött gép:


[link]

2012. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy Laing D5nek ha 600l/h-nál semmi hangja nincs, ha rendesen légtelenítve van.
2012. szept. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megéri az árát,hatékonyabb,csak ugye pénz pénz pénz..hűvösebben tartja a procit jóval mint egy átlagos 5-6eft-os léghűtés.És azért ez jól jön ha pl. emeleten élsz amikor nappal 32 fok az átlag hőmérséklet..
2012. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!