Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek a két gép közül...

Szerintetek a két gép közül melyiket vegyem? Esetleg, ha nem jó összeállítanátok egyet?

Figyelt kérdés

A gépet játékra, 3ds max-re, Photoshopra használnám. Jelenleg egy 19"-os és 1280x1024 a felbontása. A későbbiekben, ha lenne pénzem vennék egy 1920x1080 felbontású monitort, de ez még csak jövőre lesz.


A két gép, amit összeraktam:

1. (Intel)

[link]


2. (AMD)

[link]

Az AMD-s konfiba belefért egy SSD, de ha nem veszek bele SSD-t, akkor a keretbe HD7870 is beleférhetne.


Amúgy a házban még nem vagyok biztos, hogy ezt venném, csak Iponon elfogytak a házak, amiket kinéztem.

Esetleg, ha tudtok jobb konfigokat, akkor várom a visszajelzéseket.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 18. 20:56
 1/10 lopokus ***** válasza:
Szerintem az AMD-sel jobban jársz, az SSD dob rajta, ha meg nem SSD akkor a HD7870 talán még jobban:)
2012. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1 +1
2012. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TOXIC. ***** válasza:
7870-el az AMD. ssd-t majd veszel később, vga fontosabb játékoknál.
2012. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

+1 7870 re és ha marad még kevés akkor 8GB KIT ram sem ártana (SSD pedig késöbb és mire veszel biztos valami jobb félét is tudsz)

többit elnézve nagyon jobbakat (még kicsit sem:P) nem lehetett volna kihozni:)

2012. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megfogadom a tanácsotokat. :)

Szívem szerint amúgy minden full extrát beleraknék a gépbe, csak nincs rá pénz :'D

Az Ivy bridge processzor újdonságai amúgy nagyon tetszenek, szívesen vásárolnék olyat, de a sok újdonságot szerintem ki se használnám, csak jól hangzik, hogy mennyi mindent újítottak. :D

2012. szept. 18. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:
+1 az AMD-re.
2012. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nagy sajnálatomra azt kell mondjam: csakis az Inteles konfig. Sajnos az AMD mostanában felejthető dolgokat csinál, viszont nem egészen értem mire fel az Ivy, jobban melegszik +fesz alatt és igazából a gyártástechnológia fejlődésen kívül semmi említésre méltó nincs benne Sandy-hez képest. A gép többi része rendben van de még szoríts bele +4 gig ramot, sokat tud számítani.
2012. szept. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"AMD mostanában felejthető dolgokat csinál"

Pl mi felejthető? Brazos? Aminek azóta sincs ellenfele.

Llano? Az első normális APU?

Vagy az utódja, a Trinity?

Vagy az FX-ek? 28-ért FX6100-at veszel, Intel mit ad annyiért? 48-ért meg FX8150 van már, az i5-öknek kb itt kezdődik az alja.

De ha nagyobb teljesítmény kell (bár otthonra minek kellene) pár hét és jön a Vishera.

Szóval szerintem semmi gond az AMD-vel, főleg ha az árukat nézzük.

2012. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 L.Thomas válasza:

Notorikus Intelesek fikázzák az AMD-t...

Főleg hogy soha nem volt amd-s gépe.

2012. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves hogy ezt hiszed. Volt AMD-s gépem több is, és nagyon szerettem őket, amikor intelre váltottam sajnáltam is hogy meg kell tennem, de nem márkafanatikus vagyok, hanem hozzáértő, azt veszem amelyik többet tud. Miután az AMD ledominálta a piacot az A64-ekkel hagyta hogy az intel évekig békében fejlesztgessen, érdemi előrelépésük nem volt, aztán amikor kijött a c2d lenni nagy meglepetés, a nagy remény Phenom hatalmas bukta lett, és a bulldozer modul is még gyerekcipőben jár, és nem tudnám tiszta szívvel ajánalni, habár nyilvánvalóan előrelépés, és a jövőben még beérhet a belefektetett munka. A kérdezőnek egy Sandy-s i7-et javaslok, 2600K mondjuk.
2012. szept. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!