Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vagy AMD?

Intel vagy AMD?

Figyelt kérdés
nem értem miért drágábbak annyival az intel procik.AMD ből FX-8150 50 k körül van még intel i7 van 300 fölött is.Ez miért van ??miért drágább ennyivel???mivel jobb esetleg 1 ugyanolyan teljesítményű intel mint amd??mert a 2 között is van 20-30 ezer.

#proci;intel;amd;pc;ár;ghz;teljesítmény;cpu
2012. szept. 16. 21:23
 1/9 A kérdező kommentje:

pl itt a példa

intel i5 2500 4 mag 3,3Ghz [link] 54ezer

AMD FX-8150 8 mag 3,6 Ghz [link] 47 ezer es elég nagy a külömbség mégis intel a drágább.miért van ez??mivel jobb??

2012. szept. 16. 21:30
 2/9 tamasoft ***** válasza:

Egy procinak az árán kívül rengeteg tulajdonsága van, amit vizsgálni kell. Önmagában az ár sokat nem jelent, bár egy hozzávetőleges teljesítményt ki lehet következtetni. Nagy a verseny a két gyártó között, és általában igaz, hogy azonos ár mellett az AMD kb 20-25%-kal többet nyújt. Már ha valaki bevállalja...

Régen nagyon sok rosszat lehetett hallani az AMD-ről, (és valóban nem voltak olyan jók), de az elmúlt években rengeteget fejlődött. Nagyon nehéz levetkőznie a múltat, ezért muszáj árban az Intel alá mennie, és mellette jó termékeket gyártani.

Kb. 2-3 éve a minőségi különbség megszűnni látszik a két gyártó között, és ma már kinek melyik a szimpatikusabb, azt választja.


Szóval elmondhatjuk, hogy a procik tudása alapján vannak az árak bekalibrálva, és az AMD kicsit olcsóbb, de igazából ki mire esküszik...

2012. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Komplikato ***** válasza:

"Régen nagyon sok rosszat lehetett hallani az AMD-ről, (és valóban nem voltak olyan jók),"

Ja valamikor a K5, K6, első Athlon idején kismillió éve.


"... de az elmúlt években rengeteget fejlődött."

Első 64 bites kommersz proci virtualizációval? Első kétmagos proci? Azért nem rossz. Sajnos ellustultak.


A procikról van rengeteg teljesítmény teszt, játékra, videó és fotó szerkesztésre, tudományos számításokra. Elárulom van amelyikben egyik jobb van amiben a másik. Intel procik teljesítménye általános felhasználásban jobb. Cserébe drágábbak is. a teszt abban segít, hogy neked melyik érné meg arra amire kell?

2012. szept. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de akkor is hogy lehet ekkora a különbség????az amd 47 ért adja a legjobb prociát az intel meg 300 ezer fölött. és semmivel nem jobb csak a neve???
2012. szept. 16. 21:47
 5/9 tamasoft ***** válasza:
Komplikato, amikor azt írom, hogy régen, valóban régre gondolok, kb. 10-15 év a számtechben rég volt. Nekem még volt Tomato alaplapom AMD75 procival, a K sorozatot kihagytam, mert azok annyira melegedtek, és sok volt benne a selejt, és tényleg nem voltak jók. Akkor ki sem állhattam az AMD-t. Mai világban már össze lehet simán vetni a két gyártót. Egy Phenom már pl. világszínvonal, de azt akartam érzékeltetni, hogy ez csak az elmúlt néhány évben van így, és ezt a hátrányt nagyon nehéz volt behozni. Tulajdonképpen napjainkra sikerült, de ha drágább lenne, higgyétek el, hogy az emberek visszaszoknának az Intelre.
2012. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"mivel jobb esetleg 1 ugyanolyan teljesítményű intel mint amd??"

Ugyan olyan teljesítményű? Talán semmivel?


"AMD ből FX-8150 50 k körül van még intel i7 van 300 fölött is"

Igen, csak az SB-E nagyon nem egy szint mint a 8150. Meg a bődületes teljesítményen felül megkapta a szokásos 1000 dolcsis árat amit az intel az adott asztali királyra tesz ajánlott árként.


"mert a 2 között is van 20-30 ezer."

Az intelnél sincs ennyire pofátlan felár, itt csak te veted a CPU-kat olyasmik alapján össze amikből nem lehet következtetni a teljesítményre.


"de azt akartam érzékeltetni, hogy ez csak az elmúlt néhány évben van így, és ezt a hátrányt nagyon nehéz volt behozni."

Nem, ezzel kb azt érted el, hogy az egyszerű laikust ijesztgeted :)


"Sajnos ellustultak."

Nem éppen, most az APU-kal nagyon tolják a szekeret.

2012. szept. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tamasoft ***** válasza:

Ez egy majd 20 éves vitatéma egyébként, aminek az eleje óta fül és szemtanúja vagyok: Intel vagy AMD? Mintha azt kérdezném Audi, vagy BMW? Pepsi, vagy Coca? :-)


Viszont a két procigyártó ilyen közel, mint most, talán soha nem állt egymáshoz, ha a minőséget, teljesítményt, tudást, tartósságot, design-t, marketinget, pr-t, és a vásárlói/tesztelői véleményeket nézzük.

2012. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi.Én amd procit vettem,eddig nincs vele bajom...teljesítménye is jó.
2012. szept. 17. 12:34
 9/9 tamasoft ***** válasza:
Még szép! Fent már kitárgyaltuk miért van így!
2012. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!