Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya az új gépbe (? )

Videokártya az új gépbe (? )

Figyelt kérdés

Most fogunk venni új gépet. Inkább netezésre fogjuk használni, és csak néha játszok majd vele. Tehát nem egy ilyen Hardcore játékos vagyok akinek 120 000-er forintos vga kell :)

Nos akkor a kaptam egy árajánlatot mibe bele is raktak egy vga-t amivel azért annyira nem vagyok megelégedve. A gép paraméterei:


alaplap: Gigabyte GA-B75M-D3V(LGA1155). én ahogy néztem az igényeimnek megfelelő alaplap. Bár azt megkérdezném, hogy később mennyire tudom bővíteni?


processzor: Intel Core i3-2120 3.3ghz 3mb BOX ezzel nincs bajom ez is igényeimnek megfelelő processzor. És tudtommal ha ezt támogatja az alaplap akkor az i5 és i7-eseket is(de ha nem így van javítsatok ki)


Ram: 4gb ddr3 1333mhz(kingmax) ezt tervezem később 8gb-re bővíteni


Merevlemez: Seagate 500Gb 7200RPM 16mb Sata3 st500dm002


Tápegység+ház(ha jól tudom egyben van): HKC 4672GD 430W


és akkor jön a videokártya: Gainward GF 440GT 1GB DDR5(pcie). odáig rendben hogy 1gb(ennél kisebbet nem is szeretnék), de ahogy néztem neten elég kicsi a memória és a gpu órajele is(sok helyen 810/3200-at írnak de sok helyen meg 790/1600mhz akkor most mi van?). Tudtok ajánlani vmi jó kártyát ezen az árkategórián belül(20-30 000Ft)



2012. szept. 8. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
alaplap gigabyte, vagyis azt nem ajánlom. i3 jó,ram, hdd is, táp = kuka. Szóval szerintem mond meg mennyid van gépre, és összerakunk neked egy i3-asat, amit később tudsz bővíteni i5/i7-re!
2012. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Sokkal jobb mint a GT440.

De tápot is vegyél a HKC helyett. FSP 350-60APN jó lesz.

[link]

2012. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vagy ha csak vga-t veszel, akkor már ilyet: [link]
2012. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megéri ez a hűtés az +1560Ft-ot.
2012. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A GT430/440 kártya nem éppen jó kártya, sosem volt jó vétel egyik sem és nem is számítanak erős karinak. Azt, hogy hány gigabájt memória van egy kártyán az önmagában semmit nem jelent...vannak olyan HTPC vagy irodai teljesítményű modellek is, amin 2GB memória van, mégis harmatgyenge. 20-30k között minimum egy HD7750 vagy ha belefér, akkor inkább egy 7770 a jó vétel.

A házadban a HKC táp helyére tennék a közeljövőben egy megbízható FSP vagy Chieftec CTG egységet (400W is bőven elég lesz).

2012. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. kb 110-115 ezem van a gépre.
2012. szept. 8. 11:59
 7/8 A kérdező kommentje:
de részletre vesszünk szóval hiába nézem én is neten attól még ott nem tudjuk részletre venni sajnos. bár a fene tudja. neten is láttam olyan oldalt ahol lehet részletre de nem szeretnék netről rendelni(pl garancia miatt. mert ha megveszem boltba akkor visszaviszem és kész. neten veszem akkor meg küldözgethetem össze vissza a hibás alkatrészt
2012. szept. 8. 12:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, gondolom új cuccokat akarsz venni, de érdemes szétnézni mondjuk a Vaterán is. Én fél évvel ezelőtt egy Radeon HD 6850-et vettem újszerű állapotban 24.000.-ért, elég jó kártya! Még annyit, hogy a táp-ot tényleg ki kellene cserélned, gagyi.. veszélyeztetheti a többi alkatrészed épségét is! Ajánlott márkák: Chieftec, FSP, Enermax, Cooler Master.
2012. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!