Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lassulnak le a hűtőventi...

Mitől lassulnak le a hűtőventillátorok a számítógépemben? A táp közrejátszhat?

Figyelt kérdés
Gondoltam hogy túl porosak ezért 1 hete teljesen kitakarítottam őket, egyiket szét is szedtem félig hogy megnézzem a tengelynél minden rendben van-e. Egy kis ideig jobb volt. Most megint elkezdték a berregést bekapcsolásnál, és amikor már pár perc után abbahagyják még mindig érezni hogy nem pörögnek olyan gyorsan mint pl. előző hónapban. Lehet h a táp haldoklik és nem adja le rendesen az áramot vagy egyszerre szeretne bedögleni mindkét venti a házban? (aerocool aeroengine II) Ötlet?

2012. szept. 7. 13:23
 1/3 tamasoft ***** válasza:

Fellélegeztek a portól! Az alaplap szabályozza (jó esetben) a ventilátorok sebességét, most is ez történik valószínű, és elegendő lassabban forogniuk a jobb hűtés miatt.

A bekapcsoláskori berregés az általános a korosabb cuccoknál, a hőtágulás miatt. Amint eléri az üzemi hőfokot, akkor elhalkul.

2012. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ésszerűnek tűnik a válasz, bár azt meg kell jegyezzem, odáig fajult a dolog, hogy már csavarhúzóval (vagy bármi pálcikaszerűvel)meg kell bökdösni az első venti lapátjait hogy elinduljon. Utána forog rendesen és el is halkul egy idő után ahogy mondtad.
2012. szept. 9. 20:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és köszi! :D
2012. szept. 9. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!