Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Van egy winchesterem, amit a BIOS a számítógép bekapcsolása után nem ismer fel. Vagyis inkább azt mondanám, hogy csak részben ismeri fel, mivel a BIOS beállításokban észleli a HDD-t, de nem írja ki sem a nevét, sem a típusát. Egy WD merevlemezről van szó. 320 gigás, 4 éves. Bekapcsolás után a POST képernyő a szokottnál jóval hoszabb ideig látható, kb. 20-30 másodpercig, majd kiírja, hogy "Please reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device". Kezdetben volt, hogy újraindítottam, és akkor el is kezdte betölteni a Windowst, aztán később, már csak egyre több újraindítás után akart elindulni, végül most már hiába is indítom újra, semmi. De a BIOS még most is felismeri. Van rá esély, hogy még tudok vele valamit kezdeni?

2012. szept. 5. 22:50
 1/3 nax° ***** válasza:

probald meg masik sata csatlakozoba dugni a vinyot,vagy egy teljesen uj sata kabellel.

vagy rosszul van beallitva a biosban,hogy mirol induljon.

2012. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam másik SATA kábellel, és másik csatlakozóba is bedugtam. Semmi változás. A BIOS-ban nem lehet beállítani, hogy a HDD-ről induljon, mivel a boot sorrend beállításoknál nem szerepel a neve, csak a detektált eszközök listáján.
2012. szept. 6. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Award bios?

Ha igen, akkor találsz egy boot menüt, egy kicsit eldugva. Pontosan nem tudom leírni melyik menüben, de valahol ott, ahol a boot-ot állíthatod.

Ott pl be lehet állítani azt is, hogy USB-ről boot-jon először, pl bios frissítésnek.

2012. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!