Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység választásánál akkor...

Tápegység választásánál akkor ez most hogy van?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés arról hogy elég e egy 400W-os táp a konfigjához http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..


Rákerestem a Sapphire Radeon HD7770 videókártyájára itt [link]


Lentebb a System Requirments-re kattintva az van írva alul hogy "450 Watt Power Supply is required"


De akkor a válaszolók miért mondták azt hogy elég egy 400W-os tápegység?


2012. szept. 1. 14:56
 1/4 Psyho ***** válasza:

1: Marketing miatt felülbecsülnek egy picit.

2: Nem mindegy hogy milyen 450 W-os táp.

a szokványos tápok 65-75 % os hatékonysággal rendelkeznek, ezekből kell is a magasabb, míg az általunk ajánlani szokott tápok 80+ %-os hatékonyságúak, tehát egy 400W-os is elég.

2012. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És mennyi a 770 TDP-je? 80W!

Ma egy középkategóriás géphez elég egy minőségi 400W-s egység. Miért írnak 450W-t? Egyrészt biztosra mennek, mert lehet, hogy valaki régebbi tervezésű vagy rosszabb minőségű egységgel rendelkezik, illetve nem is tudhatják, hogy a leendő vevőnek milyen konfigja van.

Az én gépemet is simán elviszi egy tökös 400W-s egység, pedig abban 127W-s TDP-jű videokártya van egy 95W TDP-s X4 procival! De olvasd át ezt 8igaz nem mai teszt, de a 770-nél komolyabb fogyasztású videokarikkal tesztelnek:

[link]

2012. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hát ezt jobb lene ha gyártó recomended nek irná vagyis ajánlott nak

mivel nem lehet tudni

mi van ha olyan gépbe teszi ami má most 450W os tápot maximumon használja...

szóval ez csak egy irány mutatónak jó

2012. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm
2012. szept. 2. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!