Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért használ minden grafikus...

Miért használ minden grafikus Macbookot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Grafikus vagyok és egy Dell 15r-t neztem ki magamnak( i7, 1gb vga, 8 gb RAM). Sztetek ez jobb vagy egy macbook erre a célra ?


Válaszokat előre is köszi


2012. aug. 28. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a lényeg egyszerűen annyi, hogy tudd használni. Nálam a macbook ki lenne zárva, sokkal jobban szeretem, ha a számítógép amit megveszek egy termék, nem pedig szolgáltatás, és arra sem vágynék, hogy az apple még a seggembe is belenézzen. Emellett én inkább az open source híve vagyok. Sokkal gyorsabban fejlődik, mint a kereskedelmi szoftverek világa.


De persze én nem vagyok grafikus.

2012. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert mac-re vannak a jó szoftverek, meg pontosak a kijelző színei és az elég fontos!
2012. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, cinematograf vagyok, tehat van egy keves kozom a grafikus szakmahoz, mar csak a hasznalt programokat tekintve is.


Macbook Pro-t hasznalok, azonbelul is egy i7-es, 15"-os modellt.


A gepnek, de az osszes macbooknak nagyon szep, szinhu kijelzoje van. Nem IPS, de nagyon kozeli hozza.


De a lenyeg az OSX-en van. Mashogy kezeli az eroforrasait, mint a Windows, sokkal konnyebben kezelek benne nagymeretu anyagokat. Nem akad, roccen vagy ilyesmi.


A laptopom kb 1.5-2x gyorsabban vegez egy 30 gigas hd anyaggal, mint egy (asztali!) Dell munkaallomas, i7-3770 es 16gb ram tarsasagaban.


Egyeb aprosagok: 7 oras akkuido, ami azert nem hatrany, teljes fem haz, roppant minosegi touchpad, billentyuzet.


Persze joval dragabb, mint egy hasonlo windowsos notebook.


Vagy nem is.. mert ehhez hasonlo notit nem kapsz windowssal.

2012. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!