Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol kaphatok táblaszámítógépet...

Hol kaphatok táblaszámítógépet Windows XP rendszerrel?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy venni egy Win XP-s táblagépet. Régen elég sok volt belőlük, aztán egyszer csak mintha eltűntek volna, már sehol sem találok.


Számomra az a fontos, hogy egy Office csomag (lehetőleg 2003), egy régi Photoshop (mondjuk 7 még a CS széria előtt) és egy Inkscape tűrhetően fusson rajtuk. Bár ezek nem kis követelmények, szeretném ha ezek megvolnának.

(Nem tudom milyen gépek ezek, vagy mit tudnak, ezért nem írok specifikációkat...)


Segítségeteket előre köszönöm!



2012. aug. 26. 20:30
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem ha Win7 van egy tableten, azt simán lecserélheted Windows XP Tablet PC Edition -ra.
2012. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hazardteam ***** válasza:
Nem igazán, ha nem talál hozzájuk drivereket.
2012. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2012. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hazardteam ***** válasza:

Október 26-án jönnek a Microsoft ultrakicsi fogyasztású Windows8-as saját tabletgépei, a Surface-ek. az áruk előreláthatólag 40-50000 körül lesz. Office is lesz rájuk, vélhetőleg photoshop is, az Inkscape-et nem ismerem. Én szerintem nincs sok értelme xtra régi, vagy új, de baromidrága (Ivy Bridge-es) új, windowsos táblagépet, ha csak ezekre van szükséged, amiket írtál. Ha érdekel, nézd meg hogy fognak kinézni és miket tudnak:


http://www.youtube.com/watch?v=1gNI-gdkodk&feature=fvwrel


[link]


[link]

2012. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jaj érdemes jobban utánaolvasni a Surfacenek.... Ami 50e. lesz azon csak olyan programok mennek amik az új felületet használják mert olyan proci lesz benne... majd lesz nagyobb teljesítményű drágább is amin megy minden
2012. aug. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hazardteam ***** válasza:
Igen, érdemes utána olvasni. Előszöris saját szememmel láttam durván 1 éve az akkori alfa változatán futni office2010-et, másodszor: ezekben nem "proci" hanem ARM SOC dolgozik, méghozzá 4+1magos, ha jól tudom. A többi gyártóé még kérdéses, de egyik sem lehet rosszabb. A másik fő gondolat, hogy maga a windows 8 ezek miatt a gépek miatt született meg és jött ki "idő előtt". Microsoft most készül egy nagy "PC killer" dobásra a Windows8-al és a táblagépeivel, gondolod nem dolgoznak már régóta a szoftveres háttéren és a népszerűbb/elterjedtebb programok ARM portolásán? Az Apple AppStore és a Google Play mintájára saját Marketplace-t is indítanak főleg a táblagépek miatt. Félreértés ne essék, én utálom ezeket a sz@rokat, de egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy szépen lassan kukázni kívánják a PC-t és mindent a táblagépeknek rendelnek alá idéntől.. Márpedig ebben a jövőképükben alap opciónak kell lennie az olyan alapvető programoknak, mint az office, PS és hasonlók.
2012. aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, lehet hogy rosszul fogalmaztam. Enyhén szólva nem barátkoztam meg a Windows 8-cal. Én viszonylag olcsón szeretnék egy régebbi, de még használható XP-s tabletet venni (valójában iskolába akarom hordozni laptop helyett de nem valami méregdrága csodát, hogy ne nagyon fájjon a szívem ha esetleg ellopnák, elrontanák stb.).


A gond nem azzal van, hogy Win 8, Win 7 vagy XP.

Konkrétan jó árban lévő gépet nem találok amin Windows futna.

2012. aug. 28. 19:40
 8/9 Hazardteam ***** válasza:
Mi számít jó árnak?
2012. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hazardteam ***** válasza:

Íme, a Samsung már ki is jött egyel. Pár válasz a kérdésekre:


"A ma este Samsung Mobile Unpacked tabletes újdonsága a Samsung ATIV Tab. A Galaxy Note 10.1-re hajazó, 8,9 mm vastag és 750 grammos 10,1"-es tablet érdekessége, hogy a Note-tal ellentétben nem Android, hanem Windows RT-t futtat, ami ráadásként GYÁRILAG TELEPÍTETT, TELJES ÉRTÉKŰ MICROSOFT OFFICE 2013 irodai programcsomaggal érkezik.


Az 1366x768 képpont felbontású érintőkijelző mögötti hardver lelke egy 1,5 GHz-es frekvencián járatott kétmagos Qualcomm Snapdragon S4 SoC, kiegészítve 2 GB memóriával, míg a tápellátásért egy 8200 mAh-s akkumulátor felel – emlékeztetőül, a Galaxy Note 10.1-ben 7000 mAh-s akku volt. A beépített tár 32 vagy 64 GB lehet, amit 7 GB-os SkyDrive felhő alapú online tárhely egészít ki"

2012. aug. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!