Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor mi van a notebookom...

Most akkor mi van a notebookommal?

Figyelt kérdés
4 napja vettem egy HP G6-1202EH -p17231 típusú notebookot, amellyel kapcsolatban eléggé érdekes probléma jelentkezett. A gép uTorrentről való letöltés során szinte azonnal, amíg ha csak böngészek neten, vagy csak a dokumentumaim között matatok kb. 15-30 perc alatt fagy csak ki. Mivel alaplapi lemez nem volt a géphez, ezért netről kellett leszednem drivereket Hp oldaláról, de a videókártyát a win7-em rendszerteljesítmény minősítője nem értékelte, csak 1-esre. Visszavittem az üzletbe, és ott 1 fickó másfél órán keresztül rakta rá a drivereket, és mondta, hogy legközelebb csak a hivatalos honlapról szedjek le hozzá drivert. Mellesleg hozzátartozik a dologhoz, hogy elég durván hevült gép első napokban, és ez az eladó ezt a dolgot küszöbölte ki, és én úgy gondoltam, hogy ezzel a fagyások is karikacsapásra megszűnnek. Hát, fél óráig vígan telepítgettem progikat, aztán megint fagyás, de legalább a gép már nem hevült. Megnéztem újonnan a windows 7 minősítését a gépemről és meglepetésemre az anyám 5 éves gépe jobb értékeket kapott, pedig ramom 4gb, neki csak 2gb, vidikarim 1,5gb neki csak 1gb, szval nem értem. Testvérem laptopjának egy Intel(R) Core(TM) i3-2350M proci van a gépében, enyémben meg 1 A6-3400M. És élmény-index minősítésben az én procimat sokkal gyengébbnek minősíti a Win7. Mindenesetre kíváncsiságból felraktam a gépemre a Stalker:Shadow of Chernobyl nevű gamet, és full graffon, akadálymentesen ment. Nade, akkor miért fagy ki böngészés/uTorrent alatt?

2012. aug. 25. 18:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és mint említettem VGA driver-t nem akarta még eleinte elfogadni. Nos az eladónak sikerült vhogy ráraknia driverjét, de még gépbe való belépéskor mindig kiír egy hibaüzenetet.
2012. aug. 25. 18:52
 2/3 anonim ***** válasza:

amikor először felmentél a netre, feltelepült a microsofttól egy rootkit, ami figyeli az illegális programokat a gépeden. valószínúleg ez lehetetleníti el a géped használatát.

első lépésben az utorrent uninstallálását javaslom, aztán az összes letöltött tartalom lepucolását.

2012. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
+1 az előzőnek és a windows élményindexet ne vedd figyelembe. Egy egymagos celeron processzornek majdnem ugyanannyit adott mint egy fx 4100-nak.
2012. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!