Milyen PC-összeállítást javasoltok a lenti szempontok alapján?
Új PC-re gyűjtők, és úgy döntöttem, hogy inkább alkatrészenként veszem meg, és én magam rakom össze. Egyrész azért, mert így teljesen az én igényeimre szabva tudok gépet venni, másrészt jóval olcsóbb, mint előre összeállított gépet venni. Árban én 100-150 ezer forintra gondoltam. (Ennél lehet egy kicsivel több is, de minnél kevesebb legyen.) Tehát a szempontok:
- AMD-s CPU és graf. kártya
- Belső WiFi
- min. 500 GB merevlemez.
- Az alkatrészek kompatibilisek legyenek egymással. Pl. Az alaplapot bele lehessen rendesen rakni a házba, stb. (Tudom, hogy ez magától értetődő, de én szeretek biztosra menni, ezért írtam le.)
- 2 vagy esetleg több monitort tudjon egyidjüleg használni.
- Teljes mértékben kifogástalanul működjön rajta a legfrissebb Ubuntu
- Minden azonnal (vagy szinte azonnal) és akadásmentesen menjen
Ha pl. Meg van nyitva a Minecraft, akkor amellet ugyanolyan gyorsan menjen a böngésző, mintha egyedül az menne, úgy, hogy közben még megy egy zenelejátszó is meg mondjuk Skype.
Monitort, egeret, billentyűzetet, hangfalat nem kell belinkelni, mert az a korábbi géptől megmaradt.
Amire használni fogom: Minecraft, Steam (mikor kijön Ubuntura), Wine-al régi játékok emulálása (Half-Life 1, SWAT3, stb.)
Összeszereléssel kapcsolatos kérdés:
A CPU-nak a hűtését elősegítő "krémet" (nem tudom mi a neve) külön kell megvenni, vagy alapból adnak a procihoz? Ha külön kell venni, akkor hol? Mennyit kell rákenni, és muszáj-e használni, vagy nélküle is működne minden?
Az összerakással kapcsolatban kizárólag ezt nem tudom.
Előre is köszönöm a segítséged! :-)
"Ha pl. Meg van nyitva a Minecraft, akkor amellet ugyanolyan gyorsan menjen a böngésző, mintha egyedül az menne, úgy, hogy közben még megy egy zenelejátszó is meg mondjuk Skype."
Általános iskola, felső tagozat, fizika tananyag: energiamegmaradás törvénye. Ami leírtál, szó szerint lehetetlen.
Akkor másképp fogalmazok: Tudjak egyszerre több alkalmazást futtatni, úgy, hogy ne legyen észrevehető lassulás.
Nem szórakozásból tettem fel a kérdést, és nem is azért, hogy kioktassanak a fizikáról, meg az energiamegmaradás törvényéről, hanem azért, mert szeretnék egy jó gépet, de nem tudom, hogy milyen alkatrészeket vegyek, hogy az végül jó is legyen, és ne legyen az, hogy hosszú másodperceket kelljen várni minden szarra...
Amúgy amit kiragadtál a kérdés leírásából, azt csak példának szántam. Multitaskingról egyébként hallottál már?
Na mindegy, ha nem tudsz értelmesen válaszolni, inkább ne is írj semit... -.-
Több program egyidejű futtatása a mai processzoroknak már nem nagy kunszt, a gyors programindulást és rendszersebességet pedig egy SSD meghajtóval tudod biztosítani.
A hűtőzsír megléte mindenképp szükséges, a tökéletes hőleadást segíti elő, a gyári hűtők elő vannak pasztázva, de a neten rengeteg videó és leírás található róla.
Több monitor kezelésére ma már az integrált videóvezérlők is képesek, tehát ezt már minden VGA tudja, persze linux alatt más kérdés vagy sikerül beállítani.
Mivel egyik gyártó sem tünteti fel, hogy kifogástalanul működik hardvere linux alatt javaslom járj utána te magad.
Egy belső pci wifi kártya pár ezer Ft, egyszerűbb ilyet venni, mert azok az alaplapok amin van wifi nagyon drágák.
Csak ubuntu lesz a gépen, illetve mikor tervezed az alkatrészek megvételét és milyen ütemben, mert akkor konkrét hardvereket tudnánk ajánlani.
Végre egy értelmes ember!
Az alkatrészeket Februárba tervezem megvenni, és mindenképp örülnék, hogyha tudnál belinkelni konkrét hardvereket.
Csak Ubuntu lesz rajta, egyébként úgy tudom, hogy kb. 8.04 óta alapból támogatja a többmonitoros megjelenítést. A WiFi-t én is úgy gondoltam, hogy egy pci-osat veszek bele. :-)
SSD-t nem szívesen vennék.
Igaz, hogy nagyon gyors, de kisebb a tárhelye, ráadásul hamarabb tönkremegy, mint a merevlemez. Bár utóbbiba nem vagyok biztos, de ezt szokták mondani... Arról nem is beszélve, hogy drágább.
Több dolog miatt fogok Ubuntut használni.
Elsősorban azért mert eddig is azt használtam. Azért is, mert a Windowst utálom, emiatt Linuxon kívül más nem jöhet szóba. Mivel csak az Ubuntuval vannak tapasztalataim, ráadásul már teljesen megszoktam illetve megszerettem a teljes rendszert úgy, ahogy van, illetve amire használom/használnám a gépem arra tökéletes, meg amúgyis ingyenes, és emellet legális, igy ésszerű, hogy Ubuntut használjak a jövőben is.
"Igaz, hogy nagyon gyors, de kisebb a tárhelye"
Nem arra kell rakni a játékokat meg a filmeket... 60GB SSD bőven elég a rendszernek, meg 1-2 fontosabb programnak és ennyi. SSD-t rendszer alá találták ki. 90/120GB-ra már mondjuk egy WoW is felfér a rendszer mellé..
"ráadásul hamarabb tönkremegy, mint a merevlemez."
Ez így ebben a formában nem igaz. Ha okosan kikapcsolgatod azokat, amik bántják szegényt, nagyban megnőhet az élettartama. PH!-n láttam egy cikket, ha jól rémlik, ami cseszettjól összeírja ezeket, részletes leírással is, hogy mit hol találsz.
Az meg, hogy miért kell erős gép, szerepel a kérdés leírásában:
" Minden azonnal (vagy szinte azonnal) és akadásmentesen menjen"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!