Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali számítógép vagy...

Asztali számítógép vagy inkább laptop?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van már egy számítógépem olyan 4-5 éves már ,de még teljesen jó állapotban van. Nem értek hozzá nagyon,de azt tudom,hogy elég jó kis gép :d ( sims 3..GTA IV ,ilyesmik simán futnak rajta)

Monitorom is elég nagy méretű,hangfallal,ezek mind szép és jó dolgok,de elég sokat fogyasztanak.

Ha jól tudom egy gép 10x annyit is fogyaszthat mint egy laptop..gép megy 200 wattal egy lapi meg 20-al..azt hiszem valahogy így ,a lényeg h van különbség köztük:d


Szóval azon kezdtem el gondolkozni,hogy mivel már úgysem szempont nekem az ,hogy játszani tudjak a PC-vel,arra gondoltam,hogy vennék egy laptopot.


Viszont ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim :/


Egy laptop mennyi ideig bírja? Mármint neten sokszor látom hogy xy személy szenved a lapijával mert túlmelegedik ,hasonlóak..

Szóval kb hány évig tudnék egy laptoppal ellenni,különösebb problémák(túlmelegedés ,hasonlók..) nélkül?


Ha esetleg tönkre megy vlmi a laptopban akkor többe kerül az alkatrészek javítása,cseréje mint egy pc -nél?


Persze gondolom ezek a laptop minőségétől is függenek,én nem vennék egy full extrás laptopot,csak netezéshez kéne tulajdonképpen,de azért méretes lenne lehetőleg(főleg h megszoktam a nagy monitort)


éés ha laptopot vennék akkor szerintetek eladjam a pc-met? manapság nem könnyű műszaki cikkeket értékesíteni :S


Köszi ha végigolvastad ezt :D és még jobban köszi ha hasznos választ is adsz nekem :)

Válaszokat előre is köszönööm

16/L


2012. aug. 24. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát az igaz, hogy kevesebbet fogyaszt. A melegedésre sok esetben egy laptop hűtő a megoldás. Ha így használod és nem játszol vele akkor működik eléggé sokáig(pontos adattal nem tudok szolgálni) Az alkatrészek cseréje jóval drágább mint egy asztalinál. Mennyi pénz van laptopra?
2012. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél táblagépet,az tartalomfogyasztásra (netezés) és kis helyen elfér (könnyebb hordozni) .
2012. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát max 150 000-et ölnék a dologba..esetleg olcsóbban

Ééértem..hát nemtudom ,akkor lehet hogy egy egy alkatrész cserével el is érném azt az összeget amennyivel többet fogyaszt egy pc ..:d

2012. aug. 24. 13:06
 4/8 A kérdező kommentje:

táblagép? o.o hát nem tudom,azért nem szeretném mindenhova magammal cipelni..:d

am. a laptopnál mi a helyzet a nettel?

Van a családban 4 gép és routerről megy mind a 4..a lapit is rátudom csatlakoztatni ilyen módon a netre? vagy ahhoz külön netet kell bele vásárolni?

2012. aug. 24. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha fontos a mobilitás (viszed mindenfele), akkor laptop kell neked. Ha nem, akkor össze lehet állítana egy keveset fogyasztó számítógépet. És még talán 100 alatt is megúsznád, mert maga csak a számítógép kell neked gondolom.
2012. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Persze hogy rátod csatlakoztatni wifi-re!! Nem kell ahoz semmien uj net. (csak az a kérdés hogyha olyan sok gép van akkor ahoz elég gyors e a net?!) :DD
2012. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A nettel semi gond,fut rendesen ,és akkor jó,köszi:d


Háát alapvetően cipelgetni nem annyira ceipelném el itthonról,max házon belül mozognék,pl ágyra kényelmes lenne elcipelni és ott,csöndesen gépezni vele:)


Igazából a fő szempont az lenne nálam,hogy jóval többet fogyaszt a gépem. Főleg ,hogy van hogy egyszerre 2-3 gép megy a családban.. összerakni meg nem tudom,hogy hogyan lehetne egy alacsonyabbfogyasztású gépet, de gondolom akk a funkcióiból veszítene, és ilyen alapon akk már szeritnem vehetek egy lapit..de persze sajnos ehhez nem értek :)

Köszi a válaszokat és mindnekinek ment a zöld

2012. aug. 24. 13:21
 8/8 anonim válasza:

Ha nem akarod cipelni vegyél pc-t egy jó alaplap amit később lehet bővíteni meg egy i3 proci integrált vga val nem enne többet mint egy laptop némi ram is elfér benne mondjuk 4gb

-árban jóval olcsóbb mintha ugyanilyen laptopot vennél

-nem melegszik mint a laptop (kisebb valószínűséggel mennek tönkre alkatrészek)

-olcsóbban lehet bővíteni (laptopot nemis minden esetben lehet)

2012. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!