Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri belerakni plusz 4Gb ramot?

Megéri belerakni plusz 4Gb ramot?

Figyelt kérdés

Most 4Gb van benn. Tehát ha 8Gb lenne mennyivel lenne jobb? Min lehetne észrevenni a különbséget?


ACER V3-571G-32374G50MAKK



2012. aug. 18. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
KB. semmivel nem lenne jobb.
2012. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mire használnád. Normál felhasználás esetén nem igazán vennél észre különbséget, hiszen netezéshez, zenehallgatáshoz, filmezéshez és még a 4GB is sok illetve a játékokhoz is még elég ez a mennyiség. Az olcsó DDR3 modulok miatt viszont sokan tesznek 8GB-t az új gépekbe (én is így tettem), hogy még egy jó darabig ne legyen ilyen jellegű gondja az embernek (hosszú távra jó befektetés lehet). Ha virtuális gépet futtatsz, egy időben sok-sok alkalmazást használsz vagy pl nagy méretű fájlokkal dolgozol, akkor jól jöhet most is. Ha észrevehető különbséget szeretnél, akkor például egy SSD meghajtó, mint rendszervinyó az jó beruházás lehetne...
2012. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jah, most nézem, hogy notebook...hát az SSD-nek ez is örülne, de ha csak az 500GB-os helyére lehet tenni, akkor elgondolkodtató, hogy az 500GB-os HDD helyett megérné-e pl egy 120GB-s SSD-t tenni és az 500GB-s HDD-ből meg egy külső vinyót "csinálni". 8GB RAM-t belepakolni szerintem is felesleges.
2012. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!