Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le folyton SSD...

Miért áll le folyton SSD mellett a HDD?

Figyelt kérdés

Van egy SSD-m amin a rendszer van, meg egy régebbi Maxtor HDD-m amin a torrentek, játékok vannak. És amikor éppen nem játszok, hanem csak netezek, vagy zenét hallgatok, akkor egyszerűen leáll a vinyó (elég hangos és lehet hallani amikor leáll) majd egyszer csak újra elindul, és ezt csinája folyamatosan, de amikor egy picit nem nyúlok a géphez és hirtelen mondjuk megszeretném nyitni a Google-t akkor elkezd tölteni a gép és nem hallom hogy a vinyó indulna.. magyarul lefagyasztja az egészet. Tudom hogy nem egészséges hogy folyton újraindul a vinyó, épp ezért kérdezem a véleményeteket hogy mit csináljak, hogy ne álljon le, folyamatosan menjen?

Egyébként az SSD előtt ez a vinyó két partícióra volt osztva, egy 50 (rendszer) és egy 100 GB-os ra. Amikor meglett az SSD akkor én ezt a kettőt egyesítettem CSAK hogy ez meg így jelzi: [link]

De mégis egy partíció az egész.

Hogy lehet a vinyót visszaállítani teljes eredeti gyári tiszta állapotára, magyarul hogy semmilyen partíció ne legyen csak is egy az egész, még ha ez adatvesztéssel is jár, (majd lementem valakihez a cuccaim) ?



2012. aug. 14. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
A windows állítja le energiaspórolás céljából Vezérlőpult -> Energiagazdálkodás.
2012. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értelek. Ha csak netezel és leáll (ami logikus mivel nem rendszervinyó), akkor miért kapcsol be amikor meg akarod nyitni a Googlet?
2012. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként fogod és törlöd a partíciókat, majd úja(ka)t csinálsz.
2012. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én sem értem hogy mi baja van, de ha leáll és valamire rámegyek (akár Start) akkor elkezd tölteni és nem csinál semmit. Ilyenkor RESET gomb szokott lenni a megoldás.

Ha törlöm a partíciókat, ugyan úgy 5 nem lefoglalt helyem lesz, és abból megint csak ugyan így lehet partíciót csinálni. Nem lehet valahogy resetelni a vinyót?

2012. aug. 14. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet resetelni. De ha nem az energiagazdálkodás, amit fent írtam, akkor kontakthibás a tápkábel. Lévén, hogy meg volt bontva, és akkor keletkezett a hiba, még valószínűbb. Húzd ki belőle, és dugj bele egy másikat.
2012. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az energiagazdálkodás izé megoldotta köszi.

De akkor hogy csináljak belőle egy egész partíciót?

A nem lefoglalt helyekkel nem lehet semmit csinálni. A többi meg egy partíció de még is 3 részből áll. wtf.

2012. aug. 15. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Win telepítőlemezzel törölheted a felesleges partíciókat.
2012. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!