Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router beépített, cserélhető...

Router beépített, cserélhető merevlemezzel?

Figyelt kérdés

Nézegetek főleg fejlesztésre beépített HDD-vel rendelkező routereket, de nem sokat találtam eddig.

Lényegi lenne, hogy lehessen moddingolni, akár hardveresen (legyen rajta UART vagy JTAG, cserélhető vinyó, stb), akár szoftveresen, illetve hogy legyen benne valamilyen merevlemez (preferálnám a 3.5"-es SATA vinyókat, de akármilyen jöhet).


Eddigi legjobb találat az Asus WL-700gE volt, viszont ez nem támogatja az N szabványt. Valaki ismer még hasonló routereket?


2012. aug. 11. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:

A routerekben nem szokott lenni belső merevlemez!

A maximum ami akad egy USB port, amire ráköthetsz külső vinyókat.

2012. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem mondod? Direkte ezért kérdeztem, hogy nem-e ismer valaki olyat amiben VAN. Nem olyat amiben nincs, ezért is hoztam példának a WL-700gE-t, amiben egy 3.5-es IDE vinyó duruzsol, de az N hiánya zavaró lesz. Mint mondtam, moddingra kell, nem vagyok hülye a témában, csak konkrét beépített tárhelyes router-NAS kombót nem nagyon találtam még.
2012. aug. 11. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért nem találtál, mert alig van 1-2 típus.


Ha modding kell, akkor vegyél egy kisebb alaplapot (nézz körül a VIA-k között) és csináld magadnak egy mini gépházzal.


Nem véletlenül nem gyártanak ilyen cuccokat. Baromira nincs rá kereslet.

2012. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen valahogy gondoltam, a TP-Link egy friss modelljét láttam amiben van. Az Asus azért tetszik mert egy gombnyomásra a teljes merevlemez tartalmat át tudja másolni egy megfelelő méretű USB-n csatlakoztatott tárhelyre, plusz moddolható, így akár egy teljes linuxot is lehet a vinyóra telepíteni.
2012. aug. 11. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Na most már jobban utána mentem ennek.


[link]


A végéből idézek inkább:

"Akkor most jöjjön a feketeleves: az Asus WL-700gE csodarouter vételára 250 GB-os merevlemezzel megközelítőleg 70 000 forint, nem kevés. De mit is kapunk a pénzünkért? Egy durván 15 000 forintos, jó minőségű Wi-Fi routert, ami forgalomszabályozást is tud, egy 19 000 forintos merevlemezt és a fennmaradó 36 000 forintért egy célszámítógépet, ami ezt a kettőt összeköti. Valószínűleg egy linuxos célszámítógépet is ki lehet állítani ennyi pénzből, és az okosabb lesz, mint az WL-700gE, de nem lesz ilyen csinos és beállításával is több gond lesz."



Ha a moddolás a cél (amit már amúgy szinte az összes 5000Ft-tól kezdődő routerrel meg lehet csinálni), akkor a számítógép a jobb választás külön.


Vagy mondok jobbat:

Vegyél egy Stora-t: [link] =Kb 20k-ból megvan.)

Veszel bele 1 lemezt amilyet akarsz, annó én még amikor nem mentek fel az árak 15k-ért vettem 2 TB-os Samsungot, most számoljunk 20k-t erre is.)


Akkor most még 40.000Ft körül vagy.

Ezek után veszel hozzá egy JÓ routert, mondjuk az egyik legjobb, moddolható olcsó: [link]

Ez kb 15k.


Azaz összesen: 55.000 Ft

Mit kapsz ezért?

Egy giagbites routert, amiben van N-es wifi és 3 antenna, valamint a szoftverét vígan lecserélheted mondjuk egy dd-wrt-re vagy bármilyen moddol firmware-re, ráadásul bónuszban lesz rajta USB port is.

Plusz ezek mellé kapsz egy csinos, csöndes linuxot futtató kis hálózati meghajtót, amin azt csinálsz amit akarsz.

Ehhez egy egész jó kis leírás is van: [link]


Ha van kis linux ismereted, akkor beállítgatod ami kell. (Mondjuk aktiválod az elvileg "fizetős" szolgáltatásokat, torrent klienst stb... és kész.)


EZEN is lehet firmwaret vagy oprendszert cserélni. (Mind a kettőt külön, egy teljes értékű linux fut rajta.)


Valamint még marad pénzed egy második vinyóra is bele, amivel akár RADI-et lehet csinálni, vagy veszel bele egy 2 TB-os lemezt, amit ha kinősz kibővíthetsz még eggyel.


Ajánlom inkább ezt válaszd, sokkal jobban jársz!

(Egy Stora-t már pár éve használok, szinte non-stop megy, eddig még SEMMI baj nem volt vele!)

2012. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy javítás a merevlemeznél nem írtam be, de a 20k-t egy 1 TB-osra számoltam, de ugye a végösszeg függvényében lehet akár 2 TB-is, akkor is olcsóbb lenne.


+ Ezeket kapni itthon, míg most kapásból ebből az Asusból nem sokat találtam.

2012. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert használtan most kb 2000-ért tudom megvenni a 700gE-t, 160gigás merevlemezzel (amit egyből cserélnék egyterásra).


Tudom hogy drágák az ilyenek, azért is keresem használtan, csak ajánlás kéne. Fontos még, hogy egyben legyen, ne négy-öt dolog összekötve, illetve hogy kis helyet foglaljon, ezért is választanám az Asust. A Stora + router felállás kapásból több helyet ill. egy LAN portot lefoglal (a router egy négyszobás egyetemi lakásba lesz, így a négy szobába kell a külön kábelezés). A Stora ugyan moddolható, viszont ahogy nézegettem nem nagyon van rajta beépített médiatár, stb, amit az Asus Ez framework egyből megad (HTTP szerver, NAS funkciók, torrent kliens beépítve igaz az gagyi és le akartam cserélni), viszont nagyobb helyet és több áramot fogyaszt.


És ahogy írtam, az Asust használtan veszem, Dániában (ott fogok egyetemre menni), kb 2000Ft-ért (50kr a hirdetés).

2012. aug. 11. 19:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Az itt felsoroltak mind benne vannak.


Az az ajánlat kicsit gyanús nekem, újonnan "kicsit" drágább a cucc, ennyiért kétlem, hogy megkapod.

(Csak a vinyó többet ér benne.)



Hidd ez nem azon az 1 porton fog múlni az életed, tapasztalat.


A többség amúgy is laptopot fog használni, azokban van wifi. Ha pedig nagyon kell a hely, akkor ez úgyis kevés lesz és venni kell egy swtichet.


A Storaban is van webes felület, torrent kliens beépítve, valamint fel lehet csatolni simán hálózati meghajtónak, ssh-val is el lehet érni stb...

Ráadásul tonna számra vannak rá programok.

Python-t is futtathatsz, akár mysql szervert, bármit.

Ráadásul ezeket 1 paranccsal lehet telepíteni.


De a te döntésed, én egy alternatívát javasoltam.

A helyfoglalás szempontjából pedig: Nekem a NAS az asztalomon van. Egy szolid kis kocka az egész, még jól is mutat.

2012. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az eladó megbízható, továbbá tegyük hozzá, hogy közel 5 éve volt 70000 a router, ma már egyrészt nem támogatják (bolti ára kb 20.000 itthon), másrészt külföldön teljesen más az értékrend.
2012. aug. 11. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!