Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kaptam egy számítástechnikai...

Kaptam egy számítástechnikai boltban tanácsot gépújításról. Nos megdöbbentett amit hallottam. Ti egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Nos van 1 elég régi gépem, amit javíttatni kellett. Volt benne egy LGA775 foglalatú Intel Pentium 4 3.06 GHz processzort, 1,5GB ram és HD5450. Az alaplap elromlott, és 18.000 lett volna a csere.(Alaplap 13000 + 5000 beszerelés).

Úgy voltam vele, hogy úgy is tervbe van 1 új gép amit játékra használnék, ezért mondtam, hogy köszönöm, nem akarom cseréltetni. Elmondtam neki hogy lenne 100.000 Ft körüli összegem az új gépre és mit javasolna? És a következőket mondta:

-Felesleges ennyit kiadnom érte. Azt mondta hogy cseréltessem ki az alaplapot, bővítsem a memóriát, esetleg vegyek egy jobb VGA-t és lesz egy új, korszerű(?) gépem. Azzal érvelt, hogy P4 procik nem elavultak, mert hogy ma is gyártják őket. Ha komoly játékokkal játékokkal szeretnék játszani, akkor kellene egy 80 ezres i7 processzort -

Erről mit gondoltok? Egyet értetek vele?(gondolom nem:D)

Ha nem, akkor miért? Légyszi érveljetek a válasz mellett.

Kösz ha elolvastad :D


2012. aug. 4. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

1 magos a proci, ami elég gyengének mondható manapság.

A másik meg a "komoly" játékokhoz sem kell i7-es proci, egy erős i5 is BŐVEN elég egy jó videokártyával.

2012. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem kamu nem hiszem hogy minden gépnek i7 kéne amikor nekem i3-mam van és tökéletesen mennek a gamek és szerintem Pentium4-es procikat már nem gyártanak vagy ha mégis az már csak netezésre meg filmezésre jó!
2012. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Pentium 4 es procik az új játékokhoz tényleg nem a legjobb.

De nem kell 80 ezres I7 proci, hanem egy i5 ös is bőven elég. 5000 FT egy ALAPLAP BESZERELÉSÉÉRT?! Iponnál 2k ért összerakják az egész gépet! Nem értek vele eggyet, de 100k ért itt egy jó gép játékra: [link]

2012. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
szar a link, itt van mégegyszer: [link]
2012. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat.

Utolsó: Az a gép 150 ezer forint:D

Ja és nincs szükségem merevlemezre, mert az még jó lesz nekem(SATA2 csatlakozású). Meg kellene egy LCD monitor is(nem feltétlen kell Full HD-s), mert a mostani egy 10 éves CRT, elég kicsike és forrósodik a hátulja mint a dög :D

2012. aug. 4. 11:51
 6/15 A kérdező kommentje:

Ja látom belinkelted rendesen :D

Jól néz ki, de nincs benne videokártya. A mostani HD5450-m meg gondolom elég ratyi a mai játékokhoz. Azért vettem mert a legolcsóbb volt:D

2012. aug. 4. 11:52
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és gépház se kell:D Jó a mostani is.
2012. aug. 4. 11:53
 8/15 anonim ***** válasza:
De hülye vagyok, ok várj, összeakok valami jót.
2012. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
sztem csak rá akart venni h cseréltesd az alaplapot, h aztán leakasszon rólad 5 rugót:D
2012. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem, mert mondtam neki hogy 100ért vennék gépet, az jobban megérte volna nekik, mint az a szaros 5 ezres:D
2012. aug. 4. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!