Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítséget kérek! 2 hete...

The Nuke kérdése:

Segítséget kérek! 2 hete vettem 1 videókártyát. Nvidia, GT550Ti. Beleraktam a gépbe, egyből jobban mentek a játékok. Lejjebb van a magyarázatban a lényeg. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Csak olvastam, meg hallottam, hogy az én 2 magos gépem (procim) ehhez a kártyához már kevés.

Ha játszottam, olyan dolgok történtek, hogy megállt a játék 15-20 mpre. Semmire nem reagált, mintha megfagyott volna.

De aztán visszajött, lehetett megint játszani, de majd megint ugyan ez.

Aztán volt 1-2 szer kék halál is, majd újraindult a gép magától. Arra gondoltam, a hozzá nem értésemmel, hogy mivel minden max grafikán volt, a processzorom nem bírja kiszolgálnia a videókártyát.

Közben futtattam memória diagnosztikát is, nem talált hibát a 4 giga ramomban.


Majd ma vettem egy core 2 quadot, q9400-asat.

Beleraktam, 1-2 új játék, és ugyan ez, megáll 20mp-re, majd visszajön. Utána megint, majd kék halál, újra indul.

Mostmár kezdem gyanítani, hogy a videókártya lehet a ludas.


Mi a Ti véleményetek? Visszavigyem a vkártyát?

Az lehet a gond?


2012. aug. 3. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy a vinyó.teszteld le HD Sentinel-el
2012. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy még a memóriateszt nem mutatott hibát, lehet hogy kevés a memóriád. Főleg ha Win7-t használsz (az alapból leszippant ~2GB-ot a memódból).

Ez mondjuk függ attól is hogy milyen játékot játszol max. grafon.

2012. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gariztasd a VGA-at.
2012. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Melyik játéknál csinálta a géped ezeket ?

Próbálkozz új driverrel , de nagy az esélye hogy a ram kevés a játékhoz, Battlefield 3hoz például 4 giga kell

2012. aug. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De nem tudtok olvasni? 4GB Ramja van.

Lehet a videókártya a gond, a réginél is ezt csinálta? Mert ha nem, akkor a VGA lesz a az...

2012. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4 giga ramom van.

A régi videókártyánál nem volt semmi ilyesmi gond..

Vissza vittem a boltba a gépet, teszteltük, elő is jött a hiba. Kicserélték videókártyát, hazahoztam, 5 perc után megint.... Már a falra mászok... Egyszer megállt, aztán folytatta, majd kék halál, és újra indult.

Az összes játéknál csinálja, csak van ahol hamarabb, és van ahol tovább bírja, mondjuk fél óráig nem is jelentkezik a gond.


A Prototype 2nél jelentkezik nagyon hamar ez a gond, meg a Battlefield 3nál.

Hát nem tudom én sem, hogy mi lehet...


Mondták a szervizben, hogy lehet a táp is. De szerintem az csak spontán leoldana, és kikapcsolna, nem lenne megállás, meg kék halál, meg hasonlók...


ha kevés lenne a 4 giga ram, ilyeneket csinálna?

Nem tartom valószínűnek, bár tényleg nem tudom.



Azért köszönöm a válaszokat, kedves tőletek! :)

2012. aug. 4. 00:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a RAM mennyisége lesz a gond, valszeg hibás valamelyik modul. Ki kellene cserélni és kipróbálni azt is.
2012. aug. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát most már én is arra tippelek...

Csak a windows 7ben van 1 memória diagnosztika,

amikor újraindul a gép, és csak ilyen dos-os felületben futtat egy tesztet. Bár az sem 100%-os dolog, valahol olvastam. Na majd kipróbálom, hogy csak 2 gigával bohóckodok... Hol az 1ikkel, hol a másikkal.

2012. aug. 4. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!