Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kis problémám lenne a...

Egy kis problémám lenne a router és a háló kártyámmal?

Figyelt kérdés

Tehát. Adott egy DI-524-es router és egy Realtek RTL8168D/8111D termékcsaládba tartozó PCI Gigabit Ethernet hálózati adapter (NDIS 6.20). Idáig tökéletesen működött úgy, hogy az aztali gép hálókártyája a router 1-es csatlakozójába volt dugva a kábelmodem pedig a WAN-ba. Kábel netem van, a háló kártya mac címe klónozva lett. Tökéletesen működött, ment a wifin is a net. Aztán gondolt egyet és alvó üzemmód után az asztali gép és router kapcsolata eltűnt. Vagyis azt írja a windows, hogy nincs bedugva a kábel. Formázás után, új winnel is ugyanezt csinálja. Raktam fel új Firmware-t is a routere. Tudtok megoldást a problémára mert most csak úgy van net a pc-men, hogy a routerhez kapott wifi adapterrel használom.

Köszi.



2012. aug. 2. 08:55
 1/9 Pj0tr ***** válasza:
LOL... Kábelt ellenőrizted? :D
2012. aug. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Természetesen. Van 3 db kábelem. Ebből egyet most csomagoltam ki. ugyanaz a helyzet.
2012. aug. 2. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
dugd be a kábelt a többi ethernet csatlakozóba is.
2012. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

† hálókártya †

† R.I.P. †

2012. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megvolt a többi csatlakozó is.


Szerintem nem biztos, hogy meghalt a hálókártya mert amikor kihúzom a kábelt a hálókártyából és újraindítom a routert akkor érzékeli a kártyát.

2012. aug. 2. 16:11
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Érdekes... Én még így sosem jártam.

CMOS reset megvolt?

2012. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A reset esetleg segíthet? Én a bioshoz nem nyúltam, nem állítottam benne semmit sem.
2012. aug. 3. 14:26
 8/9 A kérdező kommentje:
Közben megcsináltam a resetet. Nem segít.
2012. aug. 3. 14:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Leteszteltem a hálókártyát. Csak a kábelmodem van bekötve a router nincs. Így működik rendesen.
2012. aug. 3. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!