Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől függ hogy DDR2 vagy...

Mitől függ hogy DDR2 vagy DDR3 as RAM-ot kell beletenni gépbe?

Figyelt kérdés
Meg hogy kell összetenni egy gépeet az is érdekelne. Akarok venni részenként egy jó gépet és összerakni. tippek is jöhetnek. :D

2012. júl. 30. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mitől függ hogy DDR2 vagy DDR3 as RAM-ot kell beletenni gépbe?"

Alaplap/CPU.


Mennyi pénzed van a gépre és mire akarod használni?

2012. júl. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alaplap slot kialakítása.

De a google a barátod, olvass utána, nem fogja neked itt elmesélni senki, hogy mi a két ddr verzió közt a különbség..

google->ddr szabványok

2012. júl. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 CactusClone ***** válasza:

Ha új alaplapot akarsz, akkor a DDR3-ra koncentrálj, mert ez a jelenlegi "verzió". Ehhez persze megfelelő processzor is szükségeltetik.

Árban közel azonosak a DDR2-essel, illetve egyre olcsóbbak.

2012. júl. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hazardteam ***** válasza:
100%

A "chipset"-től függ, illetve még az "aljzattól" (amit ramok esetében "Dimm"-nek neveznek. Mindkettő behatárolja a lehetőségeidet, azonban azt jó tudni, hogy léteznek olyan alaplapok is (általában régebbiek) amelyek támogatnak több féle ramot is, de egyszerre csak egy fajtát tehetsz beléjük, tehát mondjuk CSAK 2db. DDR2-es, vagy CSAK 2db. DDR3-as modult. Olyan is létezik, amikor a "chipset" támogatna ugyan újabb típusú ramokat, pl. DDR3-ast, viszont csak DDR2-es "dimmek" vannak az alaplapra szerelve (ezt meg szívásnak nevezik, mert a DDR3 kb. harmad, vagy fele anyniba kerül, ráadásul gyorsabb is)


Előszöris el kell dönteni, kinek lesz a gép, ha neked, mire kell, mire akarod majd használni. Ha pl. "izom" munkára, akkor "általában" a processzornak kell lennie a legerősebb komponensnek és nagyobb mennyiségű memóriát, oerációs rendszernek pedig külön SSD meghajtót érdemes beletenni, a videokártya viszont legtöbb ilyen esetben elég, ha "középszerű" de persze ez nem kizárólagos, csak az én tapasztalatom és magánvéleményem (most itt abból kiindulva, hogy nem "végtelen" pénzből gazdálkodsz)


Ha viszont "játékra" akarod összerakni a gépet, akkor megint más a helyzet. Abban az esetben a videokártya "köré" kell építeni a gépet és a legfontosabb komponens a videokártya, megfelelő teljesítményű és minőségű tápegységgel (ez utóbbi táp-minőségre minden gép esetén oda kell figyelni, vagyis kellene egyébként..) Egy "gémer" gépnél is fontos a ram mennyisége, egy bizonyos szint alá nem érdemes menni (4giga) a mai játékok gépigényének fényében, ha azt akarod, hogy "olajozottan" fussanak a játékok és pl. a játékok betöltődésének ideje, vagy "mikro lagok" (amik sok esetben persze lehetnek más okból is sajnos) ne rontsák a játékélményt. A processzor ezeknél a gépeknél elegendő, ha "alsóBB" kategóriás, vagy közepes, nincs szükség erőgépre processzor fronton, főleg a mai fejlett és piszok gyors processzorok korában, amikor egy mai i3-as (belépőszint fölötti processzortípus) majdhogynem ott van teljesítményben, mint a 2-3 évvel ezelőtti csúcs 4 magos processzorok. A lényeg, hogy megfelelő teljesítményt legyen képes leadni főleg a videokártya "felé" hogy amikor tandemben dolgoznak, ne a processzor gyengesége legyen a gép érzékeny pontja és visszafogó tényezője, de ez minden.


Az alaplap választás külön odafigyelést igényel, mert a boltosok, online áruházak és stb. előszeretettel tukmálnak sokkal kevesebb "fícsört" tudó alaplapokat ugyanolyan, vagy magasabb áron, amikhez képest akár ugyanabban az üzletben sokkal jobban felszerelt, vagy modernebb technológiákkal bíró alaplapokat is kapni ugyanazért a pénzért. Asus esetében pl. külön "egyetem" kell szinte, mivel ugyanolyan chipsetre épül vagy 20-30 alaplapjuk, amik ráadásul megszólalásig hasonlóak, a neveik pedig semmit mondók egy átlag embernek. Érdemes összevetni ezeket a gyártó többi, hasonló árú és tudású termékével, mert némelyik tud "extrákat" is ugyanazért a pénzért, pl. xtra áramerősséget tud leadni némelyik USB portján, vagy van benne plusz áramingadozás védelem és sorolhatnám (ezek hangzatos fantázianevekként vannak feltüntetve, de figyelmesen elolvasva a "jelentésüket" hamar kiderülnek a funkcióik)


Különbség van továbbá az un. "irodai" gépek terén, amelyek lényegében beérik a legegyszerűbb, belépő szintű processzorokkal is (pl. G620) és sok (legtöbb) esetben magába a processzorba építve tartalmazzák már a video vezérlőt (IGP-grafika megjelenítéséért, videolejátszásért felelős chip) tehát erre külön nem kell költeni, viszont az alaplapot mindenképp úgy kell hozzájuk választani, hogy támogassák ezt a processzorba épített grafikus chipet és tartalmazzanak olyan aljzatot, vagy kivezetést is, amire végülis a monitort dugod majd. Ezek beérik kisebb teljesítményű tápegységekkel, amikből viszont érdemes magasabb energiahatékonysági "fokozatú" változatot (80+) választani, mivel egész nap mennek és ha van egy irodában teszemazt 20 ilyen gép, nem mindegy a villanyszámla nyilván..


Ezen kívül vannak még pl. a nas-nak és az ultra alacsony fogyasztású gépnek való típusok. Azért írom így, mert ezek általában már nagyon célirányosan vannak integrálva, a legtöbbjük nagyon picike fizikai kiterjedésű (nem ritkák a 17x17cm-esek közöttük) és szinte csak pár integrált részegységből állnak, mert rendszerint a processzoruk tartalmazza nem csak magát a processzor magokat, hanem egyben a video chipet és a memória vezérlő részt is, még pár olyan részegységgel egyetemben, amik a "nagy" gépekben többnyire az alaplapokon foglalnak helyet. Ezeknek a gépeknek közös jellemzője, hogy iszonyú keveset fogyasztanak, viszont a "nagy" gépekhez képest a teljesítményük eltörpül (azzal együtt, hogy a legtöbb ember felhasználói szokásait, pl. facebookozás, film/akár HD film nézegetés, böngészgetés, zenehallgatás, egy kis office-ozás, többnyire kielégítik/kb. annyit fogyasztanak, vagy kevesebbet komplett gép létükre, mint egy 40W-os tusco gizdaságos villanykörte) Az összeállításuk meg egy ovodásnak sem okozna különösebb erőfeszítést.


Egyes embereknek számít, hogy "Macesíthető" legyen a gépük és aszerint válogatják össze az alkotórészeit vásárlás előtt, mert mondjuk nincs pénzük egy teljes értékű, eredeti Mac-et venni, viszont a munkájukhoz szükséges (lenne.. ismerek ilyen programozót pl.) és így oldják meg jelentősen olcsóbban (az operációs rendszer/programok miatt)

Ez utóbbi egy külön történet, úgyhogy most nem fejtem ki, annál is inkább, mert konkrétan beájulok a szék alá:)


Remélem hasznodra válik a szösszenetem, ha nem, akkor legfeljebb kinyírlak:)) Persze kizárólag felebaráti szeretetből:)

2012. júl. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) játékra kéne de csak jövőre fogok venni 100-200 ezerből..
2012. júl. 30. 23:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!