Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD vagy Intel játékra és...

AMD vagy Intel játékra és modellezesre? I5 vagy x6?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni egyáltalán merre fele induljak ezen a téren. Engem egy most ár értek aranyban legjobb gép érdekelne. +monitor. Használt új egyaránt érdekel. Árban maradjunk a földön pl ne fel millió legyen. És Angliában érne meg jobban megvenni a dolgokat vagy otthon?

2012. júl. 27. 17:13
1 2
 1/11 SnakeDoc ***** válasza:
Majd ha már minden program támogatni fogja a CMT Technológiát, akkor ajánlani fogom az FX-et, de egyelőre én maradnék az i5-nél.
2012. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyi a max amit rászánnál?
2012. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mire támogatni fogják, addigra a mostani FX-ek gyengék lesznek. i5 jó választás. ha tuningolni akarod, akkor 2500K, ha nem, akkor elég a 3450 (ivy bridge)
2012. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"I5 vagy x6?"

gondlom FX-ről van szó, így nem értem ezt, mivel nem si egy ár.

2012. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"i5 jó választás. ha tuningolni akarod, akkor 2500K, ha nem, akkor elég a 3450 (ivy bridge)"

Királylány ébresztő. Egy Sandy/ivy i5 árán 4 modulos FX-et kap az ember. Az jobb is ha olyan a felhasználás terület ahol számít a több szál.

2012. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Menyit szánsz rá?

Modelezés és jövö számít

akkor i7 és FX 8 van csak versenyben igazán

persze ha sokalod akkor maradnak a kevesebb szálú procik i5, fx 6

videokártya meg AMD éri meg inkább munka szempontjából is

és ilyen procik melé minimum a 7850

ha ezekre nincs pénzed akkor csak hobi szinten tudsz játszogatni és modelezni is

2012. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Legyen 200k a rászánt összeg. És a mai játékokkal szeretnek majd játszani. És használtan nem lenne jobb összerakni? Nem igazán értem hogy miért mondjátok a legtöbben a i5- öt. Mert úgy tudom hogy a szálak nem ugyan olyan jók mint a magok. Mert valahol olvastam hogy az csak max 20% teljesítmény növekedést hoz. ( trade)

Szóval az ár adott remelem ki lehet ebből valami jót hozni. Nem muszály hogy nagyon jó proci legyen benne azt olvastam mert a vga a lényeg. De nem akarok halott Platformra építeni se Pl quad. ( ha hülyeséget talaltok vélni abban amit írok finoman kozoljetek velem pls.)

2012. júl. 27. 17:46
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

ha kell bele ssd akkor:

[link]

az elsőben lévő 450es táppal.

2012. júl. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szál meg mag i5 ben megegyezik 4 4

ezért keveseb mint i7 ben 4 8

de bonyolult ez nem kel foglalkoznod vele

2012. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Okes. És arra MIT tudnatok ajanlani ha penztarca kimelonek kell lennie és jatekra mar most is szeretnem hasznalni? Az en elmeletem: legyen egy gyenge proci pl i3 és erős vga amin mar most sem nagyon tudok spórolni a game miatt. Szerintem a RAM elég csak 4 GB pl egy garab 4gb-s ddr3 1600 MHz vagy 1330. És ha most veszek hozza cuccot minden amit el akarok majd adni szerintem jó lenne használtan pl proci bár mást nem is tudok. Alaplaphoz mar nem értek mert a core 2 nel voltam képben utoljára. De nem tudom azt is szerintem úgy kellene hogy egy olyan lap legyen benne ami támogatja majd a csillagos eget is. Pl i7 meg 12Gb RAM 1600 MHz vel meg gddr5 vagy ujjabb 2 giga 256 bit. Nagyjából erre gondoltam. A vége szerintem 350 ezer lesz de most ez mennyiből jönne ki? Irány ár 120- 130-140 max bár pár ezer forintokat ne nézzetek ha jobb az ár értek arány. Köszi előre is.
2012. júl. 27. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!