Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire kell odafigyelni használt...

Mire kell odafigyelni használt konzol vásárlása során?

Figyelt kérdés
Még soha életemben nem volt PC-n kívűl más játékra alkalmas gép a birtokomban és úgy összesen 20 percnél többet nem nagyon játszottam ilyeneken, de a Gran Turismo 5 miatt a PS3 igencsak felkeltette az érdeklődésemet. Azok véleményére vagyok kiváncsi, akik nagyobb tapasztalattal rendelkeznek konzolok terén, mire kell odafigyelni használt gép vásárlása során? Nekem azt mondták, hogy érdemes egy új controllerre beruházni, de egy teljesen új gépet nem tudok kifizetni, így marad a használt 30e körül. Ha online is akarok játszani, mire van szükségem? Sima TV-re vagy monitorra is rá tudom kötni? A fat típusok érdekelnének jobban, mert ha azok a PS1-2 játékokat is viszik, ami azt illeti én meg lassan már csak casual játkos vagyok, így nem hiszem, hogy túlságosan érdekelnének az új címek, pár évig biztos el lennék egy ilyen géppel. Vannak "musthave" tartozékok, kiegészítők, tartozékok? Mekkora esélye van az elromlásnak, melyek a legmegbízhatóbb típusok?

2012. júl. 26. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Arra, hogy a konzol nem számítástechnikai hardver, azaz kissé eltévesztetted a házszámot.
2012. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel nem jutottam előbbre, de legalább mostmár tudom hogy mekkora egy marha vagyok hozzád képest, köszönöm!
2012. júl. 26. 23:40
 3/4 anonim ***** válasza:
először is a már a slim gépeg is viszi a ps1-2 és hogy milyen állapotba veszed meg tanulmányozod van e rejtett hibája és kipróbálod rendesen működike.
2012. júl. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mate1996 ***** válasza:

Én is a gt5 miatt vettem ps3-at. 30ezerért CSAK fat-ot tudsz venni, arra figyelj, hogy milyen firmware van rajta, mert ha custom firmware(cfw) az azt jelenti, hogy ingyen tudsz játszani csak előtte az internetről le kell töltened a játékot a megfelelő oldalakról. Ez annyiból jó, hogy kíméled a blu-ray olvasót a ps3-ban, mert külső illetve belső merevlemezről is indíthatóak a játékok. Azonban ezek a firmware-ek elég "rozogák, instabilak", mert tökéletesen nem tudják megoldani a kompatibilitást. És nem működik vele a psn tudtommal, tehát a multizásnak így lőttek.

A fat gépek közül általában az eredetileg 60gb-os gépek viszik a ps2-es és (ps1-es?) játékokat, a többi nem.

Ne vegyél első generációs 20gb-os gépet, mert nincs benne wifi.

Igazából vásárláskor arra figyelj, hogy ne legyen furcsa hangja másra így kívülről nem nagyon tudsz.

Sima tv-re is, és DVI vagy hdmi bemenettel rendelkező monitorra is rátudod kötni.

Online játszáshoz egy psn accountra van szükséged amit a ps3-on el is tudsz készíteni.

Hát a fat gépeknek nem tudom, hogy mekkora az esély az elromlásra. Talán a túlmelegedés és az ebből következő ylod(sárga led hiba). Ennek a javítása kapásból 20e és egy hónap szervizben töltött idő. A slimek ennyiből jobbak, hogy jobb a hűtésük(nekem is ilyen van).

2012. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!