Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb és erősebb proci?

Melyik a jobb és erősebb proci?

Figyelt kérdés

Nektek mi a véleményetek? Az AMD-nek vagy az INTEL-nek vannak most jobb procijai a középkategoriákban?


Gondolok itt pl AMD fx-4100 ra meg pl intel core i5-ös procikra

ebböl a kategoriábol melyikek a jobbak AMD vagy INTEL??

Válaszotokat légyszi indokoljátokis meg h az a márka miért gyárt jobb mediumkategoriás procikat!


Eloreis köszi :)


2012. júl. 23. 07:32
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Estefele mindent megiroka pcvel kapcsolatban demost mennemkell sziasztok
2012. júl. 23. 08:28
 22/35 anonim ***** válasza:

Itt kérdezö csak a te pénzed szab határt annak hogy mi fér bele.

illetve hogy van e értelme monitorodhoz ha pl 15colos 800x600 as és nem veszel újat akkor aligha kéne 7850 ben gondolkodni

na de én hagyom mert ugyse vagy és este se fogsz válszolni ahogy érzem de hát nem az én gondom

ha csak egy konfig öszeálitásra voltál kiváncsi elég let voln kiirnod egy kérdést öszegel és öszeirnak lehet épp ö is

de ugy emlékszem amugy hogy te már irtál ki kérdést és ösze is irtak méghozá ö (Bosco, nemtudom sose hogy irja nevét azért nem irtam:D)

szóval nemtudom ott mi volt a probléma

2012. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Akkor ollózgassunk picit :))


""Intel Core i5, jobb, még az fx-8150-nél is."

Nem feltétlen. Ott ahol a nyers througput teljesítmény kijön ott jobb, sőt néha az i7 2600 nyakán van."

"Na kezdjünk idióta összehasonlításokat."

"Ha nem vagy szőrösszívű", akkor az fx 8 magos, miért is egy 4 magos intelhez hasonlítjuk? Ha az erő a kérdés, akkor szerintem nem árkategóriákat kellene vizsgálni, hanem olyan procikat, amik adataik szerint egy súlycsoportban lennének, csak aztán valamiért mégsem.


Na azért ennyire viszont mégsem egyértelmű a helyzet. HA pl játékra veszünk procit, akár egy Phenom II is nyerő lehet. Én laptopot mégis A6-os procival vettem. Ennek ellenére egyértelműen intel párti vagyok, és ennek is ellenére amd procival szerelt gépeket veszek. Azért EZ az igazán elgondolkodtató, szerintem.

Higgyétek már el, hogy nem a nyers erő számít! Sőt, játéknál még csak nem is a proci! De ez már sokszor elhangzott.

2012. júl. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ollózgassunk picit :))"

Jól van, nem én kértem.


" akkor az fx 8 magos, miért is egy 4 magos intelhez hasonlítjuk?"

"Ha az erő a kérdés, akkor szerintem nem árkategóriákat kellene vizsgálni"

Ez baromság. mindig az adott árkategóriát vizsgáljuk. Szép szép, de ilyen elv alapján a 6 magos Phenom II X6-ot is küldhetném egy Sandy-Bridge-E 6 magos ellen. Volna értelme? Megsúgom nem.


"hanem olyan procikat, amik adataik szerint egy súlycsoportban lennének, "

Oké, desktop 8 magos intel egyrészről még nincs, de ha lenne is akkor nem ez a súlycsoport.


"csak aztán valamiért mégsem. "

No comment...


Egyéb ellenvetés? De hogy ne offoljuk halálra a kérdést, megtalálsz pm-be is.

2012. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
A penz amit procira szanunk az 60000 nel nelegyentobb es csak karacsonyra kapok procit
2012. júl. 23. 08:42
 26/35 anonim ***** válasza:
Akkor felesleges most ilyesmibe bonyolódni, karácsonyig lesz bőven változás ilyen fronton.
2012. júl. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Monitorom full hds de kb mediumon akarom tolni a bf3 at......procim most meg mindig penntium dualcore e5200 2.5ghz 2 gb ra de a ramot novitem 4 gb ra.....na most ehhez akarok egy vgatt amia mostani procihoz jo es nemdragabb 40 ezernel nehaladjameg nagyona 40 et....es egy procit akarok ami 60 korul van es jol viszi a jatekpkat de leginkabba bf3at
2012. júl. 23. 08:44
 28/35 A kérdező kommentje:
Most 40 ezer korul tudnek vgat venni es karacsonyrais csak 60 ezer korul valaszthatpk........most vgat tudokvenni de procit azt kesobb es erre kene nekem segitseg h pl mondjatok proci vga parositast ami nemtobb osszesen 100ezernel....koszi majd este fele meg irok
2012. júl. 23. 08:48
 29/35 anonim ***** válasza:

Ha új procit is veszel akkor új alaplapot is kell de gondolom ezt tudtad csak szóltam mert az is plusz 10ezer kb. legalább

és ha memóriád DDR2 akor az is 5-6ezer plusz 4GB

.

FX6100 + HD7850 páros nagyon szüken de kb. 100ezerbe belekel férjen de csak ezek alaplap és ram még plusz pénz

mostani tápegységed milyen? mert ha roszféle akor az is plusz 10ezer. kb.

7850 et nem teném vacak táp alá...

.

nos és még a SATA, IDE (PATA, ATA) kérdésröl nem szoltunk mondjuk az alap Asrock 960GM en van IDE

2012. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Aa hagyjuk inkabb koszi a segitseget mindenkinek majd veszek vmit
2012. júl. 23. 16:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!