Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell N5110 hardveres videókárt...

Dell N5110 hardveres videókártya? Melyik jobb?

Figyelt kérdés

Szeretnék enni egy N5110-es laptopot, és a kínálatban van több hasonló konstrukció, némelyik ATI HD6470 512Mb karival szerelt, a másik nVidia GT 525M 1Gb-tal.


Processzornak Intel i3-2350M (2,3GHz) et náztem, memória minimum 4 Gigabájt.

Mi a különbség a két videókártya között?

Nem vagyok az a nagy játékos, mondhatnám egyáltalán nem. Ami a lényeg lenne nekem, hogy ha netán egy komolyabb programot feltelepítek, amin szimulálni kell, akkor egy kis vizuális élmáényt nyújtson, ne akadjon, essen szét a kép. Most egy 4 éves Fuji gépet hazsnálok, ezen integrált "videókártya" van, ezzel elég béna volt az ilyen felhasználás. Vagy pl Google Föld 3D nézet, ilyesmik. Ezek mind akadtak, nehezen rajzolja a képet.


Tehát nem célom, hogy a tegnap bemutatott full új játék fusson rajta :) Inkább lényeg, hogy 4 év után is nagyjából gép legyen. (Pl megérje akkut cserélni benne, vagy memóriát bővíteni stb.)

Ilyen szemszögből melyik jobb?



2012. júl. 19. 11:50
 1/5 Hazardteam ***** válasza:

A Radeon több "dolgot" támogat hardveresen, mint az 525M-es nV.


"Az AMD számára a mai nap történelmi jelentőségű, hiszen végre révbe ért a Fusion projekt, ám a vállalat még leleplezte az asztali piacon hódító Radeon HD 6000-es termékek mobil verzióit is A Vancouver család összesen hat lapkát vonultat fel, melyek közül három az előző generációból kerül át, három pedig újnak tekinthető. A valóban új generációs modellek lényegében az UVD 3.0-s motorral gazdagabbak, így extra képességnek tekinthető a DivX és az Xvid videók gyorsítása, valamint a 3D-s Blu-ray filmek lejátszása a HDMI 1.4-es felületen keresztül. Más technológiák tekintetében nincs különbség, vagyis az összes HD 6000-es mobil GPU támogatja a DirectX 11-es, az OpenGL 4.1-es, az OpenCL 1.1-es, az OpenGL ES 2.0-s illetve a DirectCompute 5.0-s API-t, kezelik a H.264/AVC, az MPEG-2 és a VC-1 videók gyorsítását, továbbá a WebGL és a flashanimációk gyorsítása sem akadály számukra"


Ha érdekel, itt olvashatsz utána a feature-öknek:

[link] Meg itt: [link]

2012. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végigolvastam, igaz ez nekem kicsit szakmai volt már :))

Azt láttam, hogy az olcsóbb réteget képviseli, de mondom nem is várom el tőle, hogy a legújabb játék teljes grafuikai élményt nyújtson. Alig-alig játszom, akkor sem a legújabbakkal... :D


Akkor összességében az ATI (AMD) jobb lenne. Igazából azért kérdeztem, mert nem sokkal drágábban szokott lenni olyan konstrukció, amiben mondjuk 2Gb memória van pluszban és nVidia kártya.


Az lényeges, hogy az ATI-nál 512Mb az nVidiánál 1Gb van? Számomra jelentene valamit a több? Vagy itt a több nem feltétlen jobb?

2012. júl. 19. 13:01
 3/5 Hazardteam ***** válasza:

Ezen a szinten (IGP/Integrált belépőszintű vga) nincs sok értelme a több ramnak, főleg, ha lassabb is ráadásul. Ami viszont fontos a te szempontodból, az az a rész, amit te "szakmainak" neveznél:) Ha érdekel, lefordítom "köznapi" nyelvre: UVD3 motor: ez felelős a HD videóformátumok hardveres gyorsítására, vagyis, ha ezt az egységet használja az adott profram (SplashPro, PowerDVD, de akár egy sima Youtube lejátszó is) akkor a processzorod "pihen", legalábbis jobban, mintha "csak" ő számolgatna, mert a video "kártya" (nem kártya, de érted) tehermentesíti ezen feladatok alól, ráadásul gyorsabban is számolja ezeket a részeket. Ezen kívül ha már video lejátszás: képes azokat a képjavító eljárásokat érvényesíteni a rossz(abb) minőségű videókon, amiket általában a játékokban találsz, vagyis feljavítani a képet. Megfelelő böngészőkkel: IE9, Chrome18-tól felfele, Opera12 stb. pedig ezek a HD6xx-ek képesek a böngészők egyes "részeit" hardveresen gyorsítani, pl CSS animációkat, WebGL-t és egyéb webes tartalmakat, tehát a proci nem terhelődik annyira, viszont közben az egész böngészési élmény gyorsabb lesz és olajozottabb. A Flash animációkat is hardveresen gyorsítja, amikkel meg ugye már tele van minden weboldal szemetelve (tudod, az a sok kis biszbasz, meg villogó reklám banner stb) meg persze a Flash videókat is, ahogy a többi weboldalakba beágyazott video formátumokat is. Ha videót kódolni támad kedved, mert mondjuk egy családi videót meg akarsz vágni és feltölteni youtube-ra egy kis részt, akkor is igénybe tudod venni a video "kártya" erejét így nem kell a laptopod processzorával 3x annyi idő alatt elvégeztetni, mivel ugyanazt a munkát 3-ad annyi idő alatt elvégzi megfelelő progikkal (pl. Xilisoft Video Converter) a HD6470-es IGP. Ezen kívül egyre több program íródik OpenCL, C++Amp és Directcompute nyelvekre, aminek nagyjából az a lényege, hogy pl. tömörítő, vírusirtó (majd) videokódoló programok, képszerkesztők, (pl. az új Photoshop már ilyen) a video chipet használják fel "munkára" akkor is, amikor elvileg csak 2D-ben vagy a gépen. Tehát ma már annyira fejlettek ezek, hogy konkrét programokat írnak rájuk, feladatokat bíznak rájuk a programok írói, hogy ha már képesek a processzornál (ami egy "általános" processzor) sokkal gyorsabban elvégezni egy egy feladatot célirányosan, akkor tandemben dolgozva a processzorral, sokkal gyorsabban és hatékonyabban végezzék el a feladatokat. Na hát ez jó hosszú lett, de azért remélem érthető. Egyébként már kódtörő program is készül rájuk, mert gyorsabban dolgoznak, az új tudományos célú "szuperszámítógépek" meg ilyen sorba kötött újfajta videokártyák százaiból állnak. Szóval ezekre is jó már, nem csak "játékra". És egyre több ilyen program lesz, az új böngészők pedig már MIND úgy lettek megírva, hogy ha nincs ez a gpu gyorsítás, akkor csak szenvedés a böngészés.. (pl. az IE9-et ezért írták meg "idejekorán" az alapoktól kezdve, mert akkor kezdtek elterjedni az új IGP/VGA-k)


Azért ajánlottam inkább az "ATI"-t, mert az az összea ma fellelhető ilyen új technológiát támogatja hardveresen. Az nV nem.. De a procid remélem Intel marad mellé:)

2012. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépem az infókat, így sokkal érthetőbb volt. Magamtól ilyeneket nem szedtem volna össze :))


Természetesen a proci marad intel, i3-2350M (2,3GHz) néztem.


Gyakorlatilag így ez a konfig állt össze:

[link]


Igazából a kék tetszene, de azt valamiért felárazták 184 ezerre azonos paraméterek mellett...

[link]


Amúgy ezzel az ATI kártyával ilyet lehetne használni? Azt írja, hogy csak az arra alkalmas videókártyával rendelkező gépeken megy, de a mostanihoz nem mertem megvenni:

[link]

Nagyon tetszene, ha ki tudnám tenni a képet egy TV-re. (Sima hagyományos TV-nk van, semmi digitális bemeneti csoda nincs rajta.)


Remélem olvasod még a kérdést :)

2012. júl. 21. 23:50
 5/5 Hazardteam ***** válasza:
Szia. A gép jó vlasztás, de azért kérdezd meg, hátha adnak nagyobb cellás akksival, érdemes hosszútávon, mert ez egy mobil gép végülis és nem mindegy meddig bírja. Már, ha van ilyen lehetőség. Arról a kávelről, amit kérdeztél: A gép oldalán van egy HDMI kivezetés, modern TV-khez és eszközökhöz, ezt csak a későbbiekre mondom, ha esetleg lesz majd olyan szituáció, vagy új TV-t vesztek. Az az átalakító semmi Xtra dolgot nem csinál, szerintem megoldható vele a kivezetés, de ez nyilván csak a gyakorlatban derül ki. viszont ahogy látom elég kicsike a kábelhossza, ez így nem valami "kényelmes". Küldök privibe egy linket, csak érdekességképp, nem akarom, hogy leirtsák az egész hozzászólást a link miatt ahogy szokták.
2012. júl. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!