Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a külőmbség a virtuál 2...

Mi a külőmbség a virtuál 2 magos proci és az x2 dul proci kőrőtt?

Figyelt kérdés
p4 gépem lenne hp 3000 proci ddr2 pci foglalatu kezeli az alaplap a dualt is de most 1 magos van benne és elvileg dual ez is csak azt tudom rola h virtual 2 magos játék miatt érdekelne h ezzel érnék e vele annyit bint dual 3000 el köszi

2012. júl. 9. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A virtuális kétmagos valójában egy 1 magos, ami 2 szálon tud dolgozni. Ez egy sima 1 magoshoz képest max +20%-ot jelent j esetben.

Az igazi kétmagosban fizikailag van 2 darab mag, ami sokkal jobb mint a virtuális 2 magos (1 mag + HT).


De ezek a régi P4-ek akár 1 magos akár 2, már semmit nem érnek, gyengék.

2012. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pont az a különbség, hogy az egyik csak virtuálisan kétmagos. Legjobb esetben 20-30%-ot ad hozzá a teljesítményhez, míg egy valódi kétmagos, főleg manapság, amikor már teljes egészében kihasználják a második magot is (sokszor a harmadikat és negyediket is), ennél jóval többet.


Viszont a géped valószínűleg még így is harmatgyenge lesz.

2012. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Virtuális kétmagos alatt a HTT-t érted, ha minden igaz. Wikipédián találsz róla cikket: [link]


A HTT-s teljesítmény csak picivel nagyobb a HTT nélküli prociénál, míg egy kétmagos proci porig alázza azt, ha mindkét magja használatban van.

2012. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem de elvileg kezeli a két magos procika és ha mondjuk rakok bele 2*3400 procit azzal lehetne velemit kezzdeni mivel nem 1 mostani alaplap
2012. júl. 9. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez így kb. értelmetlen, ne várj tőlünk gondolatolvasást. Írd le a jelenlegi procid és alaplapod pontos típusát, és akkor ahhoz hozzá is lehet szólni érdemben.
2012. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
pf hát azokat pontosan nem tudom hp 7600 dc a gép neve meg itt 1 link többet sajna nem tudok rola [link]
2012. júl. 9. 16:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Low,profile vagyis 1 slotos vga mehet bele?

netán kicsi alacsony paszívhütös fér el csak?

na de mindegy

ezzel a géppel netezni most is tudsz meg filmezni nem hd ban

szóval

játszani meg ezen nem fogsz nagyon

de ha régiekel akarsz akor vegyél pár ezerért valami kicsi pci-e videokártyát

2012. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Low,profile vagyis 1 slotos vga mehet bele?

netán kicsi alacsony paszívhütös fér el csak?"


Amit itt leírtál minden, csak nem igaz. A low profile annyit tesz, hogy a kártya kb. fele olyan magas, mint a normális kártyák. Egyáltalán nem következik belőle, hogy egy slotos, passzív hűtős kártyának kell lennie.

Ezek is low profile kártyák:

[link]

[link]

Csak egy elborult gyártó kell, és megjelennek a performance kategória kártyái is LP-ben.


Kérdezőnek:

Ezt a gépet nem éri meg fejleszteni. Annyira elavult, hogy túl sokat nem tesz hozzá teljesítményben. Meg lehet venni bele egy Pentium Dual Core E2200-at (maximum 5000-ért), meg egy olcsó használt videokártyát, azzal még el lehet vegetálni valameddig, de ez a gép már régen csereérett.

2012. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó irtam az alacsonyt láthatod de nemtudtam mi ez

és tudom hogy vanak vékony vga kon is ventik de mondhatni majdhogynem paszívnak számítanak egy mini venti miat olyanok mintha alaplapi integráltak lenének:D

2012. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont, hogy a kis ventis sem számít passzívnak, pont, mert ventilátor van rajta. Ráadásul azok a kis 4 centis légkeverők néha úgy tudnak visítani, mint egy békebeki kávédaráló... de hát ráteszik, mert olcsóbb, mint egy elégséges méretű passzív borda legyártása.
2012. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!