Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Eme 3 notebook közül melyiket...

Eme 3 notebook közül melyiket választanátok és miért? Ha egyik sem szimpatikus nektek, akkor mit ajánlatok max.150'000 Ft-ért?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2012. júl. 5. 00:52
 1/6 Berti_92 ***** válasza:

ÉN az elsőt, a PB TK81-et választanám, mert játékok futtatásában az a legerősebb...


A 6650M egy közép-felső kategória közti kártya, a 610M-nél sokkal erősebb, hiába van annak 2GB-ja, a 7450M pedig a leggyengébb e 3 közül...


Habár a HP processzora nem rossz, csak tuningal éri el a Phenom II teljesítményét, az Asus 2. generációs i3-ja viszont erősebb, és tapasztalataim alapján jobban hűtött, mint az AMD-s vetélytársai..


Felszereltségben nagyjából azonosa Packard Bell és az Asus, a Hp ilyen tekintetben erősen lemarad: gyenege kamera, elavult bluetooth... Az Asus ráadásul rendelkezik egy USB 3.0-ás porttal is!


Összességében tehát én a grafikus teljesítmény alapján és az olcsó ára miatt a Packard Bellt választanám, habár ha neked az intel-Nvidia pároshoz húz a szíved ÉS nem a játék a lényeg, akkor az USB3.0 és a jobb proci miatt vigyed azt, de arra figyelj, h ez drágább, az ár nem tartalmaz Op.rendszert!(+30e HUF) viszont erre 2év nemzetközi gari van!


Szóval az asus (gyors processzor, USB 3.0, 750GB háttértár, garancia, hangszórók) inkább az üzleti vonalat viszi tovább , míg a Packard Bell (izmos videókártya, 1.3MP kamera, 64-bites w7, és jóval olcsóbb) a gamer irányba húzódik.


Szerintem amúgy mindkettő jobb 6 v 8 GB RAM-mal, és is bővítettem 8ra :)

Csak érdekességképp, találtam egy csatornát az általad említett TK81-ről: http://www.youtube.com/watch?v=-h-fDbMXXLM&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=wvJTKUb_RAo&feature=plcp

http://www.youtube.com/user/MNBerti/videos?sort=dd&view=0&pa..


És itt van a 2GB-os 630M tesztje, ezen is látszik h gyengébb ez is mint 6650M, hát még a 610m....

http://www.youtube.com/watch?v=uxfiuOLen9Y&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=O4UX8zHBdsE&feature=related

2012. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Berti_92 ***** válasza:

Vagy esetleg itt van a PackardBell i5-tel, kicsit drágábban viszont sokkal erősebb processzorral és hagszórókkal.

[link]

Vagy most az akciós Lenovo 2gb Vrammal ami nagyon sokat dob a teljesítményen, és a már az előző hsz.ben említett 2.gen i3-as procival, plusz nagy kijelző magasabb felbontással (17,3" - 1600 x 900)

[link]

2012. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

jól néznek ki, bár a prohardveres forum-ban is feltettem ezt a kérdést de egy fickó azt írta, hogy nagy ívben kerüljem el ezeket a laptopokat (amiket ugye belinkeltem), viszont azt nem írta, hogy miért de egyből felajánlotta, hogy ő mint hivatalos közvetítő segít kiválasztani a megfelelőt... valószínűleg csak pusztán anyagi érdekből cselekedet?!

és erről mi a véleményed:


[link]

2012. júl. 5. 17:08
 4/6 Berti_92 ***** válasza:

Hát nem tudom miért kéne ezektől ódzkodni, ugyanis ezek a laptopok az ár/érték arány 'bajnokai', ugyanilyen teljesítményű samsung/sony/dell modellt 230 és 300 között kapsz... És nem megbízhatóbbak, csak a trendet, meg a divatmárkát meg kell fizetni :D


Viszont ilyen marhaságot, h laptop közvetítő? :-O pfff... Ezt ingyen szokták vállalni a rendes eladók, szal szerintem azt felejtsd el, az már rég rossz, ha az ilyen tudással is pénzt akar szerezni... Akkor én már rég gazdag lennék :D Csak én ezt hobbiból csinálom, szeretek segíteni másoknak olyan területen, amiben jó vagyok :)


Most akkor a fő kérdésem az, hogy pontosan(!) mire fogod használni, milyen appokat, esetleg játékokat akarsz futtatni... És akkor ahhoz igazítva többet tudok segíteni mindenben...


Amugy nem rossz (1 TB !!! OMG) az új linkes laptop sem, csak mire használnád... Am kevés benne nagyon az a 2gb ram...

2012. júl. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm, hogy segítesz. Másodszor pedig válaszolok a kérdéseidre.

Nos két laptopot szeretnék venni a tesóméknak. Nem egy hardcore gamesek szóval a fő cél egy nagy tárhellyel rendelkező laptop amire rengeteg film fér el. Lényeg, hogy legyen HDMI dugasznak hely, beépített kamera, mikrofon( bár ez alap mindegyiknél :D ), az se rossz ha van legalább egy USB3-as dugasz. Win7 nem kell rá, mert arról majd én gondoskodok. Sokat nem hurcolnák őket szóval aksi, súly kevésbé fontos szempont. Szóval netezésre, filmnézésre lenne elsősorban használva. A keret max. 150'000 Ft amiből kellene egy sokáig használható, megbízható viszont teljesítményben sem elavult notebook.

2012. júl. 6. 11:42
 6/6 A kérdező kommentje:

Amúgy meg 4 GB ram van benne:

[link]

2012. júl. 6. 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!