Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezekre tudnátok válaszolni?...

Ezekre tudnátok válaszolni? Az se baj ha nem mindre, csak egyre stb.

Figyelt kérdés

Tudom kissé tudálékos vagyok, de ez most eléggé érdekel.

1.Mi az APU, mi az előnye?

2.A dVGA piaccal mi lesz? Megszűnik?

3.A játékok terén így mi lesz?

4.A régi fajta CPU-kal mi lesz?

5.És egyáltalán miért kell erre átállni?

6.A régi progikkal mi lesz? Azokra lesz támogatás, vagy mi lesz velük?

7.Egyik haverom mondta, hogy nincs vagy nem sok olyan program van amiből profitja lenne egy APUnak. Egyáltalán rá fognak állni? És eddig miért nem tették?

8.Egyáltalán milyen APU-k vannak?

9.Szerintetek melyik a legjobb gyártó APU-ban?



2012. júl. 3. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1: Röviden annyi hogy összeintegrálták a CPU magokat a GPU-val, úgy hogy a GPU is hazsnálható legyen általános számítási feladatokra.


2: Előbb utóbb meg fog szűnni, de ez még a jövő zenéje, azért az APU-k IGP-je még nagyon messze van attól hogy kiváltson egy felső kategóriás VGA-t, de a komoly VGA-kra egyre kisebb az igény.


3: Mi lenne? APU-kra optimalizálják majd őket, szép fokozatosan.


4: Nem lesz velük semmi, elavulnak majd ahogy eddig is.


5: Azért kell erre átállni, mert máshogy nem lehet már sokáig növelni a teljesítményt, a magok számának növelése nem mehet a végtelenségig. A GPU pedig jókora ugrás lehet teljesítményben, ha bevonják az általános számításokba.


6: Gondlom a régiekre nem lesz, de az újabb verzióikba majd bekerül már az APU támogatás is idővel.


7: Most még nincs sok progi ami ki tudja használni, mert még APU sincs sok, most még nagyon az elején vagyunk ennek. De mivel idővel az AMD és az Intel is az APU-k irányába megy, idővel nem is lesz más csak APU, a hagyományos CPU-k megszűnnek, ezért kénytelenek lesznek a szoftverfejlesztők is átállni arra.


8: Jelenleg AMD Brazos, AMD Llano, AMD Trinity, Intel Ivy Bridge.


9: Szerintem AMD

2012. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Igen, tudnánk.


1.Heterogén programozható több magos processzor. Ezeken a lapkánkon a CPU mellett elhelyezkedik egy GPU is, amivel a CPU-nak közvetlen a komunikációja, és általános számításokra is befogható(pl OpenCL).

Előnye elsősőorban a CPu és a GPu közvetlen kapcsolata, tehát nincs késleletetés a PCI-E miatt, vagy éppen a DX API miatt.

A közös memória címtér is jó(ez a kaverivel fog megjelenni), hisz ahhoz nyúlnak amihez akarnak, persze ennél ez több lesz idővel, pl az FPU-k helyett SIMD tömbök lesznek.

Amúgy ha már kaveri, ott a GPU már hozzá is fog férni a CPU virtuális címtárához bárminemű másolgatás nélkül stb...ergo ami kell a CPU-nak vagy a GPU-nak a másiktól azt megkaphatja egyszerűen, úgy, hogy ezt nem kell bemásolni a rendszer memóba.


2.Nem, nem szűnik meg. Persze már ez a szegmens nem a régi, és nem technológiai okokból, hanem nincs már akkora kereslet.

Amúgy egy idieg biztos nem sznik meg, hiszen ahova kell a nagy grafikus teljesítmény, oda még mindig ezket fogják használni, míg APU-n belül meg nem tudják oldani ezt, értelmes fogyasztási kereteken belül.


3.Az APU-k terjedésével a PC-k szabadsága csökkeni fog, platformosodni fog az egész, így könyebb lesz a portolás is. No meg az AMD nemrég jelentette be a HSA-t, ami elvileg játékoknál is jól fog jönni, mivel néhány számítás CPU-ról GPU-ra vándorol.( [link]

Amúgy még egy APu kihasználtűga nagyban függ attól, hogy mennyi párhuzamosítható részlet van. Ilyen téren a játékok elég gazdagok. Ezeknek a feldolgozását jól átlehet rakni GPU-ra, és hogy az APU-kal(és a HSA-val) a fent említett késleltetések megszűnhetnek, és a koherens memória itt is nagy előny.


4.A homogén CPU-k már csak szerver szinten mradnak meg egy ideig, mivel elvileg szerver szintem is elég sok mindenre be lehet fogni egy IGP-t, jó példa, hogy lesz szer Trininty is FirePro IGP-vel.


5.Mármint mire? APU-ra? Hát azért mivel a skálázhatósága a homogén több magos CPU-knak megszűnt(vagyis egy leragadás van), így ha a fejlődést tovább akarják vinni akkor ezt az irányt kell vaálasztaniuk(vagy egy másik, hogy egy rakat, de gyenge mag kerül bevezetésre, ami ugye az egyszálas teljesítménynek nem tesz jót).


6.Nem fognak tudni velük mit kezdeni, ha nem frissítik őket. Erre jó példa, az 1-2 magos átállás, ahol ezt hagyták a fnébe, azok a programok ma is csak 1 magon futnak. Tessék ez szerintem passzol ide: [link]


7.Igaz, nincs sok ilyen program. A másik kettőre meg a muszájság törvénye az igaz. Előssorban eddig nem teték, mivel nincs sok APU, de mivel a Vishera utá már csak APu-k fognak jönni desktop szintem így rá lesznek kényszerítve(hisz az összes nagy hardver gyártó erre állt rá). Én nem vagyok programozó, de elvileg nem a legjobb dolog, ha átalakul egy programozási modell, de ezt megtudják oldani, míg agyártók APU-n kívül már nem sok mindent tudnak kezdeni(a másik lehetőség ott van az előző linkemben, de ahogy írja Abu, az csak througput teljesítménynek elnne jó, egyszálas teljesítménynél messze nem lenne ilyen rózsás a helyzet).

Amúgy nemrég említette azt is Abu, hogy az Adobe már kezd ráállni, hisz tudják, hogy ezzel tudják csak szinten tartani a programjukat. Szóval ha lépést akarnak tartani akkor muszáj lesz.


8.AMD részről a Brazos, a Brazos 2.0, a Llano, és a Trinity. A B 2.0 utódja lesz a kabini, a Trinityé pedig a Kaveri APU, de ezek majd csak jövőre jönnek. A KAveri után meg nem tudom mi lesz, egyedül annyit, hogy excavator modulokkal jön.

Intel részről nem ilyen színes a felhozatal, egyedül az ivy bridge. Annak utódja pedig a haswell lesz.

nV részről pedig talán a maxwell, bár erről nem tudok sokat.


9.Az AMD ilyen téren jobban áll mint a többi.


ui: Előre is elnézést az esetleges helyesírási hibákért(mielőtt még valaki az orrom alá dörgöli), eléggé gyorsan írtam, és semmi kedvem vissza olvasni az egészet.

2012. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 SnakeDoc ***** válasza:
58%

1. Az, hogy több energiát takarít meg a gép azzal ,hogy az integrált videovezérlőt az APU-ba helyezték. Könnyebb a fejleszthetőség, egy alaplapba tulajdonképpen bele tudsz rakni jobb VGA-t + CPU-t egy csapásra, hogy egyszerűen fogalmazzak. Laptopok terén jelenti a legnagyobb előrelépést.

2. A (dVGA? piac, gondolom VGA akart lenni) az ugyanúgy megmarad, mert az APU-ban lévő videovezérlőt nem high-end játékokra tervezik, és a vga piac megszűnése hatalmas kiesést jelentene minden gyártóra. Legfőképpen az Nvidiára. Tehát önálló fizikailag különálló VGA továbbra is lesz.

3. A játékok terén nem tudom, szerintem visszaesés semmiféleképpen sem fog történni.

4. A réga fajta CPU-k használt piacra kerülnek, vagy elromlanak vagy stb. Mint az összes többi régi proci.

5. Azért mert a processzorgyártóknak ez könnyebben kivitelezhető, nem kell beépíteni a chipsetekbe a videovezérlőt, laptopokban pedig kifejezetten hasznos, hogy egy potenciális hőforrás lesz, amit egy jó szellőzéssel könnyen lehet hűteni.

6. Természetesen ugyanúgy kezelni fogják a régi programokat, hiszen az APU-ban a számításokat továbbra is a CPU-knak megfelelő vezérlőegység végzi.

7. Amit a haverod mond az tévedés, vagyis nem nagyon függ össze. A 3D gyorsításhoz komolyabb VGA-ra van szükség, azon kívül meg ugyanannyit dolgozik egy programon az APU mint egy CPU.

8. Jelenleg a Liano fm1-es foglalatú AMD-s APU-k vannak, valamint a második/harmadik generációs intel procik is APU-k.

9. Szerintem az AMD. Az intelnek rengeteget kell még fejlődnie VGA téren, és meg is látszik, hogy a processzorműveletek jóval erősebbek egy i3/i5-nél, mint

egy A6/A8-nál.

És aztán jönnek nemsokára a Trinity APU-k fm2-s foglalatba, amely még tartogathat meglepetéseket.

2012. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

" valamint a második/harmadik generációs intel procik is APU-k"

Nem a sandy bridge, és a sandy bridge-e nem apu, csak az ivy az.


"A (dVGA? piac, gondolom VGA akart lenni)"

Diszkrét vagy dedikált VGA.

2012. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ahogy látom írtatok bőven., mentek is a zöld kezek.

Azt bevallom a fele kínai ezeknek is, de az a HSA-ról szóló link miről szól még most se tudom :D Ja a link rossz, a végéről ki kell törölni a záró jelet, és a pontot.

Azt viszont látom eléggé meg vagytok győződve arról, hogy jók lesznek az APU-k.

2012. júl. 3. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit egészíteném magam.

Intelnél Haswell után a Broadwell és a Skylake fog érkezni, szerintem ilyen sorrendbe, de tudja a fene már.

2012. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 SnakeDoc ***** válasza:
Ha a processzor számítási munkájának hatékonyságát visszavennék, vagy korlátoznák az IGP miatt, akkor nem fognának bele a gyártók, és nem állnának át erre a megoldásra.
2012. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat. Akkor ettől elvileg nem kell félni, amúgy is ez lesz.

Azt viszont észre vettem, hogy Hart miért van lepontozva? Valami rosszat mondott? én mindenkinek csak zöldet nyomtam.

2012. júl. 3. 22:12
 9/11 A kérdező kommentje:
Most nézem SnakeDoc is le van :(
2012. júl. 3. 22:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig Hart-al lényegében szinte ugyanazt írtuk. Azon lepődök meg, hogy én most nem lettem lepontozva :D
2012. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!