Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet vajon a probléma?

Mi lehet vajon a probléma?

Figyelt kérdés

Üdv!


Körübelül 2 hete vettem egy teljesen új gépet (én állitottam össze) és arra lettem figyelmes 2. nap után, hogy egyszercsak befagy a számitógép véletlen szerűen. Később ezek a lassulások, fagyások, kékhalállal végződtek.

Először a windows 7-re gyanakodtam ezért újraraktam, de nem változott semmi. Lehetséges, hogy az alaplapom rossz?

Ha csak 1x4gbramot teszek bele, akkor nincsen semmi gond.

De ha már 2x4gb-t akkor van.


Ez a konfigom:

CORSAIR 60GB SATA3 2,5" Force GT CSSD-F60GBGT

VGA: ASUS HD7850 2GB (HD7850/DC2-2GD5)

RAM: Corsair Vengeance KIT CMZ8GX3M2A1600C9

Táp: COOLER MASTER GX 450 W PC tápegység (RS-450-ACAA)

Ház: Cooler Master Storm Enforcer*(SGC-1000-KWN1)

Hűtő: Arctic Freezer 13/13 pro

PROCESSZOR: AMD FX-6200 X6 Black Edition Box

ALAPLAP: M5A99X EVO


Ja és az gond lehet hogy a proci hűtő és a ram között kb 1mm távolság ?:d



2012. júl. 3. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mind a két ram-ot próbáltad egyenként belerakni?Mert valamelyik sz@r lehet.
2012. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2012. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez a kékhalálos:

[link]

2012. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha egyenként teszem bele, akkor nincsen gond.
2012. júl. 3. 19:16
 5/14 A kérdező kommentje:

Ha volt kékhalál,akkor ezeket irta:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA


Ja és van olyan is, amikor nincs kékhalál, de atom lassú a számitógép és csak újrainditás után tér magához.

2012. júl. 3. 19:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyisd meg a linket, olvasd el, aztán kapcsold ki az Automatikus újrainditást. Végül olvasd le a hibakódot. Abból kiderül, mi okozza.
2012. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

A probléma, hogy egy kernelfolyamat vagy driver olyan memóriaterületet próbál elérni, amihez nincs jogosultsága, vagy egy IRQL (interrupt request level) túl magas. Minden kernelfolyamat csak olyan másik folyamathoz férhet hozzá, aminek az IRQL-je azonos vagy kisebb, mint az övé. Talán a leggyakoribb hibaüzenet, és az a szép benne, hogy jóformán bármi okozhatja.

Ha az utóbbi időben került új hardver a gépbe, azt vegyük ki, és az illesztőprogramját is távolítsuk el. Ha nem volt ilyen, akkor először is telepítsük újra az operációs rendszert, a hiba leggyakrabban szoftveres. Ha ez nem segít, akkor jöhetnek a diagnosztikai programok, kezdjük a memóriával.

2012. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Egy folyamat olyan adatot címzett meg, ami nem található meg a memóriában. A hibát bármi okozhatja, amin memória van, kezdve a RAM-tól egészen a processzor gyorsítótáráig. Kezdjük a memóriával és a merevlemezzel (ha be van kapcsolva a virtuális memória, valószínűleg be van). Ha hibátlanok, töröljük és hozzuk létre újra a lapozófájlt, ezután jöhet egy újratelepítés, mert a többi hardver ellenőrzése már igen bonyolult. Ha frissen telepített rendszerrel is megismétlődik a hiba, akkor a legbiztosabb módszer, ha elkezdjük cserélgetni a szóba jövő alkatrészeket. Fontos, hogy minden csere után ajánlott friss rendszer használata, de legalább az illesztőprogramot távolítsuk el!

2012. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lefuttatam a memtest86-ot és rengeteg hibát talált...

Ilyenkor mi a teendő?


Az biosban az ecc mód mit jelnt ?

2012. júl. 3. 22:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az a teendő hogy a hibás ramot garanciában cserélteted
2012. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!