Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ismer fel a windows 7...

Miért ismer fel a windows 7 egyre kevesebb területet' a winchesteren?

Figyelt kérdés
Találtam egy régi winchestert a szekrényben, rádugtam a gépre. Eredetileg 20gigás a kapacitása, de formázás után már 4gigásra csökkent. Újabb formázás után 8megásra. Hiába próbáltam formázni XP CD-vel, ott is csak 8 megásnak ismerte fel. IDE kábelt már cseréltem, de az sem segített. Valami tippet tudnátok adni?

#winchester #csökkenő kapacitás
2012. júl. 2. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen file-rendszerrel formáztad?
2012. júl. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy van egy olyan tippem, hogy nyomtál egy FAT rendszert, ami 4 giga lehet maximum, aztán törlés nélkül kreáltál egy 8 megásat (az pont annyi hely, amennyit a Win biztonsági okokból fenntart a lemez elején). Ez nem a Win hibája, hanem a tiéd.
2012. júl. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
NTFS-ben nyomtam, direkt odafigyeltem, mert filmeket akartam rajta tárolni..
2012. júl. 2. 23:39
 4/6 Chello ***** válasza:

Amikor egy winyot kiadnak tobb hely van rajta mint a nevleges.

A romlott szektorokat pl. ebbol probalja potolni.

20 giga az regen volt lehet, hogy valamit talalt es letiltotta a helyeket, de ez csak egy ropke otlet vagy inkabb info volt.


Nem muszaly telepitovel formazni ha van lehtoseged tedd egy masik oprendszer mellett a gepbe vagy maseba es ha akkor nem akar bootolni vagy nagyon sokat szarakosik akk. meghalt, csak meeg probalkozik.


Mas esetben le kene, hogy tudjad formazni. Ettol fuggetlenul ha szarakodik akkor haldoklik.

2012. júl. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Total Commander nevű progival is formáztam. Sikerül egyébként leformázni, de a kapacitásnál nincs csak az a 8 mega. De lényegében nem túl fontos, csak most nem találtam a pendrivemat, és ezt szerettem volna helyette használni.. de sajnos nem jött össze.

Azért ha van valami konkrét megoldás azt megpróbálom, a találgatásnak nem sok értelme van már itt. :)

2012. júl. 3. 03:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Partícionálatlan a lemez/kivéve az a 8MB/. Létre kell hozni egy partíciót, aztán formázni. A Lemezkezelővel is meg tudod oldani, ha 2. lemezként van ez a 20 gigás a gépben.

A másik lehetőség, hogy teljesen tönkrement.

2012. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!