Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben különböznek az egyes...

Miben különböznek az egyes tápegységek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a régi (5-6) éves gépemben tönkre ment a táp. Szeretnék egy használtat helyette betenni, de a lehető legolcsóbban akarom ezt megoldani, nyilván egy ilyen régi gép tápjára már nem éri meg túl sokat áldozni. Szóval azt tudom, hogy wattba nekem minimum 350W-os, de lehet 400W-os kéne, csak azt nem tudom, hogy ezen kívül van e olyan specifikációja egy tápnak, amire oda kell figyelni, hogy kompatibilis legyen a meglévő hardverekkel?

2012. júl. 2. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

vannak generációk és a Táp a legfontosabb alakatrésze a gépnek!!!


Vannak olyan tápok amik megbízhatatlanok,rosszak!

ajánom ennek a fórumnak az első bejegyzését

[link]

2012. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A tápnál csak a márka a lényeg , csatlakozók mindegy milyen , csak azt kell nézni , hogy mi a márkája .AZ olcsóbb tápok pl Codegen 400 meg stb ilyenek közepes p4 hez elég , de pl egy 400 as FSB HEXA, Ciecef egy újabb közép kategóriás gépnél is megállja a helyét , a márka a lényeg.
2012. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Panda Péter ***** válasza:
ugyan nem mond el mindent, de azért nagyon fontos a MÁRKA. persze a legjobb gyártóknak is lehetnek rossz szériáik, de egy megbízható, nagy múltú gyártó termékével (FSP, chieftec) általában nem nyúlhatsz mellé.
2012. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2: Az FSP Hexa és Chieftec, nem ciecef.:)
2012. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Panda Péter ***** válasza:
ciecef, efölött el is siklottam, hát ez kurv@jó :D
2012. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előbb azt hittem elírás, de előtte nemsokkal találkoztam vele :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..

2012. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ciecef :D


Amúgy második, adott márkában se minden olyan jó. Pl ott vannak a CM GX Lite, vagy a seventeam GX-ek, vackok, hiába jó a többi CM táp.

Vagy ott az enermax, a nanx-ról sok jó nem jut eszembe. A ciecefnél..akarom mondani chieftecnél ott az iAréna ami vacak, bár legalább olcsó, de az APN árán van ami jobb vétel stb...

No meg vannak erős túlárazások is, mint pl az AX 650 árából már egy SS X660 is kijön, úgy, hogy az AX-ben az X 650 bele van, vagy éppen a GS széria, egyetlen darabkának sincs jó ár/érték aránya.

Szóval nem árt egy kicsit jobban ügyelni a táp vársárlásnál a márkán túl is.

2012. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hipro táp is jó és nem drága
2012. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez már nem igaz, nem i olyan régen még high power(vagy ismertebb nevén sirtec) belsősök voltak, de utóbbi időben már azokat is gagyi vackokkal szerelik.
2012. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!