Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú? Mit tegyek?

Miért lassú? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon lassú a notebookom.

Van rajta bőven hely, a vírusirtó sem talált semmit, a nettel sincs probléma, mégis borzasztóan lassú.

Lány vagyok és nem sokat értek a számítástechnikához, így nagyon részletesen magyarázzátok el légyszi, hogy mit is kellene csinálnom, mert nézelődtem már a neten, de néha olyan kifejezésekkel találkozom, amiket nem értek :S


Előre is köszönöm! :)



2012. júl. 1. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem a hardverek gyengesége miatt ilyen.le tudnád írni hogy mik vannak a notebookodban?
2012. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Balboka válasza:
Lehet,hogy ki kell takarítani a rendszert.Ha Windows-od van,akkor töltsd a a CCleaner-t és a Defraggler-t.
2012. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vagy pedig rengeteg program és alkalmazás fut a háttérben, ami leterheli a gépet. Ha eddig jó volt akkor valószínűleg ez a baj.
2012. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De eddig jól működött.

Gyakran kiírja, hogy valamilyen parancsfájl dolgozik az oldalon és az lassítja, de hiába állítom le, továbbra is lassú. És a Firefox is gyakran kiírja, hogy "Nem válaszol".

Nem lehet, hogy valami háttérprogram vagy ilyesmi?

2012. júl. 1. 17:15
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Újra kell telepíteni rajta az Operációs Rendszert. Ha eredeti előtelepített Operációs Rendszerrel vetted, akkor legegyszerűbb a helyreállító (recovery) konzollal csinálnod.

--> Bővebben a kézikönybven.

Előtte természetesen menteni kell a fontos adataidat egy pen drive -ra vagy ki kell írni optikai lemezre.


Ha vásárlás után lett rárakva a rendszer, akkor jobban jársz ha megkérsz egy hozzáértő embert. Ez utóbbival vigyázz, mert nagyon sok kókler is szakembernek adja ki magát.

2012. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok, gyors választ!

Először megpróbálom a CCleanert. A háttérprogramokat hogyan tudom leállítani?

Ha semmi sem segít, akkor újra lesz rakva, de ezt nem nagyon szeretném még. :S

2012. júl. 1. 17:21
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
Persze lehet próbálkozni "csodaszoftverekkel" (töredezettségmentesítőkkel, registry és egyéb takartító programokkal, stb.) mint ahogy előttem is írják, de általában ezzel csak a drága idejét vesztegeti el az ember, és korántsem éri el velük a várt hatást.
2012. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az indulo programokat ugy tudod leallitani hogy :


Start menu --> Futtatas(run) oda beirod hogy : msconfig.exe azutan Automatikus inditas s ott kiveszed a pipat ami nem kell de vigyazz amit nem tudsz ahoz ne nyulj nehogy valami olyasmit vegyel ki ami kell a windowshoz :)

2012. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!