Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Athlon 64 X2 6000+...

Van egy Athlon 64 X2 6000+ procim. Akkor felrakhatok egy 64 bit-es Win7 -et? Mi a különség a 32 és 64 között?

Figyelt kérdés

2012. jún. 30. 10:16
1 2
 11/14 Combi27 ***** válasza:
nekem 64 bites rendszeren semmi gondot nem jelentenek a 32 bites illesztőprogik.Amúgy tapasztalatom szerint tényleg csak annyak érdemes 64 bites rendszert telepíteni, aki 4 gigánál több RAM-ot tart a gépében.
2012. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ha nem muszáj akkor ne a 64-est használd. nálam az "élmény index" ugyanazon a gépen 32 bitesen jóval több volt és gyorsabb is volt a gép.
2012. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Igen, természetesen felrakhatsz egy 64 bites verziót is, a proci kezelni tudja.

32 és 64 bit között a mélység (adatszélesség) a különbség. Egy 64 biten futó rendszer sokkal nagyobb kapacitást képes végezni egy 32 bites rendszerhez képest. Többségében a válaszolóknak igaza van, otthoni használatra tökéletes neked a 32bites v. is. Elviekben már az XP is képes volt a nagy RAM kapacitás kezelésében kisebb segédprogrammal. Tény, hogy 4, de inkább 8 GB RAM fölött már 64bites verziókat érdemesebb futattni, de alapból a WIN7-et 2 GB RAM-mal nem is ajánlanám, minimum a 3-4 giga, mivel sokat képes foglalni a RAMból már alaphelyzetben is. 1 GB rammal még a starter verzió elfutogat, de az is már nyögvenyelősen, egy teljes WIN7-hez már több RAM ajánlott. Bár hangsúlyozom, egy sima HOME v. hoz képest a 2 gb ram is elég, de ha gondolod te is ki tudod számolni. A ram-nak és a prociknak is van mélységük. A max kapacitás eléréséhez minél magasabb méret, sebesség, mélység kell.

Én nagyon jól elvagyok a 64 bites verzióval, remekül megy, mindennel együtt, bár igaz, a nagyon régi alkalmazásokat már nem támogatja és csak külön futtathatóak (pl Mario, Prince of P. - win 95...) de a HP nyomtatót remekül. Wifin keresztül lehet nyomtatni (de kábellel is). Annyi a más, hogy telepítésnél más mappába rakja, esetleg a programot rendszergazda joggal régebbi win módban futattva fut szinte minden. Az élményindexet meg ne is nézd... 6,8-as élményindexet produkál a gép, de egy nálánál gyengébb 7,1-et írt... mellesleg mind a két gép multiprocesszoros, ugyanazzal a prim. vinyóval tesztelve, DDR3 rammal, mind a kettőben samsung rampanelek voltak dualban 2x2GB egyik egy i5 a másik i3... :D szóval eredeti windows valódi hátrányok :) De már nem kell sokat szenvedni, eredeti oem verziókhoz a megjelenő win8pro 9.000 ft-ba fog kerülni minndenkinek akinek XP/Vista/Win7-e van.


Válasznak a fenti szöveget szánva maradok tisztelettel:


- The Blueskin -

2012. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Ha 64 bites rendszert akarsz feltenni, akkor a hardvereidnek is 64 bitesnek kell lenniük. egy 64 bites hardver gyorsabban futtattja az adatot, nagyobb az átviteli kapu, és több adattal tudd dolgozni.


szóval csak akkor telepitsd a 64 bites rendszert, ha minden hardvered 64 bites. ha nem vagy benne biztos, akkor inkább maradj a 32 bitesnél. de ha nekem üzenetben elküldöd a főbb hardverek és a bios teljes nevét, én megmondom neked, hogy 64 bites-e vagy nem


a microsoft-ban dolgoztam 7 évig, ismerem a szakmát

2012. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!